16MP OIS ön kameralı Sony Xperia XA Ultra duyuruldu

Bugün Sony’nin resmi Twitter sayfasında ardından da resmi web sitesinden 16MP OIS ön kameralı Sony Xperia XA Ultra duyuruldu.

Telefon 6-inç 1080p (FHD) çözünürlüğünde ekrana ve 367ppi (piksel yoğunluğuna) sahip. Sağ ve sol çerçevelerin ince ve metal çerçeve ile gelmesi telefonun görünümünü güçlendirmiş. Ayrıca telefonun hem arka hem ön tarafında 2.5D cam kullanılmış.

Kutudan Android 6.0.1 Marshmallow ile çıkan telefon donanım tarafında MediaTek MT6755 (Helio P10 ) chipsetine, 3GB RAM’e ve 16GB genişletilebilir (200 GB microSD) dahili hafızaya sahip.Sony Xperia XA Ultra

Xperia XA Ultra’nın en vurucu özelliği kamera tarafında. Ön tarafta 16MP OIS (optik görüntü sabitleme), arka tarafta ise 21.5MP hibrit otofokuslu kamera bulunuyor. Ayrıca her iki kamera da LED flaş ile desteklenmiş.

Tek şarj ile 2 günü çıkartabilen telefon kutudan çıkan hızlı şarj adaptörü ile  10 dakikalık şarj ile 5.5 saat kullanılabiliyor (Sony’nin verdiği bilgiler doğrultusunda). Siyah, beyaz ve Kireç Altın renkleri ile gelen telefonun Temmuz ayında gelmesinin bekleniyor. Telefonun ne kadar olacağı ise şuan için bilinmiyor.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!