Ana SayfaHaber2020’nin...

2020’nin En Çok İndirilen Uygulamaları Belli Oldu

Mobil uygulamalarda 2020 yılının trendleri netleşti. En çok indirilen uygulamalar arasında TikTok sürpriz olmayan bir şekilde ilk sırada yer aldı.  Uzun yıllar unutamayacağımız bir yılı geride bırakıyoruz. 2020’de pandemi etkisinin mobil uygulama trendlerini de yakından etkilediğine tanık olduk.

Bu yılki veriler mobil uygulama kullanım oranında ciddi bir artış saptandığını ortaya koyuyor. Özellikle video uygulamalarının pik yaptığı görülürken sosyal medya devleri de her zamanki gibi yerini korumayı başardı.

Eylül 2016’da yayına alınan TikTok, birçok devlet tarafından erişime yasaklı olmasına rağmen listedeki ilk sırayı almayı başardı. 82 milyon kişi tarafından indirilen uygulama, 2020’nin en popüler uygulaması olarak öne çıkıyor.

2020’nin En Çok İndirilen Uygulamaları Belli Oldu
Zoom ise video konferans uygulaması olarak 2020’de adeta parladı. Her ne kadar kişisel verileri tehdit ettiğiyle ilgili ciddiye alınmayı beklenen iddialarla gündeme gelse de, video konferans uygulamaları arasında zirvede yer almayı başardı. Skype, Google Meet ve Microsoft Teams uygulamaları gibi güçlü rakipleri geride bırakarak 73 milyon kişi tarafından indirildi.


2020’de 10. yılını tamamlayan Instagram ise 57.5 milyon kişi tarafından indirildi. Trendlerde her zaman ilk sıralarda yer almayı başaran fotoğraf ve video paylaşma uygulamasının pandemiden olumlu bir şekilde etkilendiğini söylemek yanlış olmaz. Listede üçüncü sırada yer alıyor. Listede Snapchat 43 milyon indirmeyle 4. Facebook 42 milyon indirmeyle 5. ve  Twitter ise 25 milyon indirmeyle 6. sırada yer aldı. 

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!