Acer Aile Odaklı Iconia One 8 Tabletini Duyurdu

Aile odaklı olarak duyurulan Acer Iconia One 8, çocuklar için bazı özel uygulamaları ve zararlı içeriklere korumaya yönelik olan tablet ailelerin çocuklarına gönül rahatlığıyla verebileceği bir tablet olmuş.

Çocuklara yönelik olan Iconia One 8, plastik malzeme ve canlı renk seçenekleri ile oldukça hoş duruyor. 8-inç 720p çözünürlüğünde IPS ekran ile gelen tabletin ön yüzünde 5MP kamera yer alıyor.

Arka kamera bulunmayan Iconia One 8, MediaTek’in dört çekirdekli işlemcisinden gücünü alıyor. 1GB RAM ve 16 GB genişletilebilir (microSD) dahili hafızaya sahip olan tabletin en önemli özelliği ise çocuklara yönelik “Kids Center” isimli uygulaması.

“Kids Center” uygulaması çocukların rahatlıkla kullanabileceği hoş bir arayüz ile birlikte geliyor. Uygulama içerisinde çocukların zihinsel gelişimi için özel olarak hazırlanmış oyunlar, videolar, kitaplar ve internet siteleri bir arada bulunuyor.

Gelişmiş ebeveyn denetim sistemi ile zararlı olabilecek içerikleri en alt seviyeye indiren Iconia One 8, günlük kullanım limiti gibi bazı kısıtlamalar ile Ebeveynlerin çocuklarına uygun gördüğü miktarda tablet kullanımına izin veriyor.

Siyah, beyaz ve mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile gelen Iconia One 8, Şubat ayında 99,00$ fiyat etiketi ile satışa çıkacak.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!