Ana SayfaHaberAndroid...

Android 12 İçin Ortaya Çıkan iOS 14’ten Gelme Faydalı Özellik

XDA Developer‘dan yeni bir sızıntı, Android 12‘nin yıl içinde piyasaya sürülmesi planlandığı Google‘ın, bir uygulama panosuna eriştiğinde kullanıcılara görüntülenen yeni bir bildirim sunmayı planladığını gösteriyor.

Apple, iOS 14 ile iPhone‘ların ve iPad‘lerin tepesinde, bir uygulama içeriğe panodan eriştiğinde kullanıcıları bilgilendiren küçük bir başlık sundu. Pano erişim bildirimi, iOS 14‘teki birkaç yeni gizlilik merkezli özellikten biriydi ve şimdi Google, Apple‘ın izinden gidiyor.

XDA Developer tarafından sağlanan ekran görüntülerine göre, yeni özellik iOS ve iPadOS 14‘ten farklı olarak isteğe bağlı olacaktır. Google, etkinleştirildiğinde “Pano erişimini göster” seçeneğinin “Uygulamalar metin, resim veya diğer içeriğe eriştiğinde bir mesaj göstereceğini söylüyor. ” Pano erişim bildirimi, uygulamalar kameraya ve mikrofona eriştiğinde yeni bildirimler de dahil olmak üzere, Android’in bir sonraki sürümüne gelen birkaç iOS 14 tarzı özellikten biridir.

Pano erişim bildiriminin Eylül’de piyasaya sürülen ‌iOS 14‘ten bu yana kullanıcılar için faydalı olduğu kanıtlandı. İlk çıkışından sonra, birçok kullanıcı TikTok ve Reddit dahil birçok popüler uygulamanın kullanıcı panosu verilerine gizlice eriştiğini fark etti. O zamandan beri uygulamaların çoğu “hatalar” olarak adlandırdıkları yama uyguladı.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!