Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Sabah uyanmak oldukça zor olabilir ve standart bir alarm sizi yataktan çıkarmak için yeterli olmayabilir. Ancak harika bir çalar saat uygulaması, çok çeşitli kullanışlı ve sabahın erken saatlerinde can sıkıcı özelliklerle zamanında uyanmanıza yardımcı olabilir. İşte Android için en iyi 7 çalar saat uygulamasını listeledik.

Çalar Saat Uygulamasında Neler Aranmalı

Bir çalar saat uygulaması kulağa karmaşık gelmese de, uygulamaları karşılaştırırken dikkate alınması gereken bazı şeyler vardır.

  • Seçenekler: Özel alarm sesleri ayarlayabilmek, alarmlarınıza notlar ekleyebilmek ve alarmların titreşim düzeyini ayarlayabilmek, çalar saat uygulamalarının kendilerini daha temel uygulamaların üzerine yükseltmeye yardımcı olmak için içerebilecekleri her şeydir. Bu gibi seçenekler, bu uygulamaları ilk etapta kullanmaya değer kılan özelliklerdir, bu nedenle bu listedeki her bir uygulamanın içerdiği şeylerin üzerinden geçeceğiz.
  • Görevler: Çoğu çalar saat uygulaması, standart kaydırmanın yanı sıra sabah alarmınızı devre dışı bırakmanın yeni yollarını sunar. Bu “görevler”, genellikle çağrıldıkları şekliyle, telefonunuzu bir grup sallamaktan bir cümle yazmaya kadar değişebilir. İster fiziksel ister zihinsel bir zorluk olsun, güne başlamak için düzgün bir şekilde uyanmanıza yardımcı olurlar.
  • Ekstra Özellikler: Bu uygulamaların içerebileceği, mutlaka alarmla ilgili olmayan birkaç ek özellik vardır. Bazı uygulamalar, uyandığınızda kontrol etmeniz için hava durumu ve haber özetleri, uyku takibi ve uygulamanın kendisinin nasıl göründüğünü özelleştirme seçeneği sunar. Sadece standart bir alarmla ilgileniyorsanız, bunlar sizin için pek bir şey yapmaz, ancak yine de kullanışlı olabilir ve daha kötüsü, düzgün ve zararsız eklemelerdir.
  • Ödeme Modeli: Bu listedeki tüm uygulamaların indirilmesi ücretsiz olsa da, çoğunun bir tür ödeme seçeneği vardır – genellikle reklamları kaldırmak için. Bunlardan bazıları abonelik bazlıdır, diğerleri ise tek seferlik satın alma işlemidir. Her uygulamanın sizden ne kadar istediğini ve bu paranın kilidini kendi bölümlerinde göreceğiz.

Alarmy

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Alarmy, yüksek sesli alarmlardan uyandırma kontrollerine kadar her şeyi sunan özelliklerle dolu bir uygulamadır. Uygulamanın en dikkate değer özelliklerinden biri, farklı alarmlara ekleyebileceğiniz geniş “Görevler” seçkisidir. Bunlar, örneğin, telefonu birçok kez sallamanızı, bir QR kodunu taramanızı veya alarmı kapatmak için bir matematik problemini çözmenizi gerektirir. Seçeneklerin sayısını görmek harikadır ve sabahınıza uyan bir görev olmasını sağlar, ancak görevi tamamlayamazsanız, acil bir geçici çözüm de vardır. (Ekrandaki hareketli bir düğmeye birden çok kez dokunmanızı gerektirir.)

Ekstra özellikler söz konusu olduğunda, uyandırma kontrolleri, tekrar uykuya dalmadığınızdan emin olmak için size ping göndermeden önce özelleştirilebilir bir süre bekler. Ayrıca uygulama üzerinden kısa bir haber özeti görüntüleyebilir ve hava durumunu kontrol edebilirsiniz.

Alarmy ücretsiz bir sürüm sunar, ancak uyandırma kontrolleri ve belirli görev türleri (alarm durmadan önce biraz yürümenizi gerektiren “Adımlar” görevi gibi) dahil olmak üzere reklamları ve kilitli özellikleri olacaktır. Alarmy’nin sunduğu her şeyi istiyorsanız, aylık 4,99 dolara mal olan Alarmy, Premium’a ihtiyacınız olacak.

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

I Can’t Wake Up!

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Alarmy‘ye benzer bir şey istiyorsanız ancak aboneliklerden hoşlanmıyorsanız Premium sürümü için yalnızca bir kereye mahsus ödeme bekleyen sağlam bir alternatif sunuyor. Uygulama biraz daha barebone olsa da, çok çeşitli alarm tonları arasından seçim yapabilir, alarmı kapatmak için tamamlamanız gereken “Görevler” ayarlayabilir (matematik, hafıza zorlukları ve daha fazlası birden fazla zorluk seviyesi ile) ve Uyanık Testleri kullanın (yanıt vermezseniz alarmı yeniden başlatacak bir bildirim). Alarmları yapılandırmak için hala birçok harika seçenek var ve hatta uygulamanın görünümü geniş bir yelpazedeki farklı görsel temalarla değişebilir.

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Early Bird Alarm Clock

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Early Bird Alarm Clock basit ama yine de zengin özelliklere sahip bir uygulamadır. Uygulama, alarmları hızlı bir şekilde yapılandırmanıza olanak tanıyan basit bir şekilde tasarlanmıştır. Daha derine inmek istiyorsanız hala birçok seçeneğiniz var, ancak uygulamanın basit düzeni diğer seçeneklerden hoş bir değişiklik. Ayrıca, bir alarm kapatıldıktan sonra havanın açılmasını sağlayabilir, tüm alarmlarınızı ileri veya geri hareket ettirmek için zaman kaydırma özelliğini kullanabilirsiniz ve kısa süreli alarmlar için bir zamanlayıcı dahil (bir dakika ile iki saat arasında değişen) – şekerlemeler için harika.

Uygulama aynı zamanda aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok harika görsel tema içerir, bu nedenle tarzınıza uygun birini bulmak zor olmamalıdır. Early Bird Alarm Clock’ı indirmek ücretsizdir, ancak uygulamanın saat widget’ının kilidini açmak ve reklamlardan kurtulmak istiyorsanız, tek seferlik “Pro” sürümüne geçmeniz gerekir.

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Clock

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Denememiş olmanız durumunda, stok Google Saat uygulamasından bahsetmemeyi ihmal ederiz. Tamamen ücretsizdir, kullanımı kolaydır ve cihazlar arasında senkronize edilir. Üçüncü taraf uygulamalarda bulacağınız daha gelişmiş özelliklerden yoksun olsa da, temel bilgileri son derece iyi bir şekilde yerine getirir ve ayrıca, düşmenize yardımcı olmak için telefonunuzu sessize alacak ve yatıştırıcı sesler çalacak bir özellik olan bir “Uyku vakti” programı ayarlamanıza olanak tanır. seçtiğiniz bir zamanda uykuda. Genel olarak, Saat uygulaması, üçüncü taraf geliştiricilerin daha sağlam teklifleriyle karşılaştırıldığında bile hala harika bir seçenektir.

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Alarm Clock for Heavy Sleepers

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Eğer derin bir uykudaysanız, standart alarmlar muhtemelen sizin için yeterli değildir, bu yüzden bu uygulama yapılmıştır. Telefonunuzdan veya bir URL’den özel sesler içeren alarmlar oluşturabilir (ve internette çok sayıda kulak sarsıcı alarm sesi vardır), titreşim seviyelerini artırabilir ve hatta alarmlarınıza notlar ekleyerek neden dışarı çıkmanız gerektiğini hatırlayabilirsiniz. Sabahları yatağın. Alarmı devre dışı bırakmak için görevler ayarlayabilir ve alarmları konuma duyarlı olacak şekilde ayarlayabilirsiniz (böylece yalnızca belirli yerlerde çalarlar). Uygulama ayrıca, her gece yatmaya gittiğiniz zamanı girebileceğiniz bir çeşit uyku günlüğü içerir. Bu, uyku programınızı tekrar düzene sokmaya çalışıyorsanız yararlıdır.

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Sleep as Android

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Android olarak uyku, sizi oradan çıkarmak kadar yatakta geçirdiğiniz zamana da odaklanır. Alarmlar için ayarlanabilir erteleme süreleri, kademeli ses artışı ve alarmı kapatmak için CAPTCHA’ları çözmek gibi zorluklar gibi birçok seçenek sunarken, aynı zamanda bazı mükemmel uyku izleme işlevlerine de sahiptir. Uyku takibi, bir akıllı saat veya spor bandı veya telefonunuzun dahili sensörleri aracılığıyla çalışır. Telefonunuzu kullanırken, telefonun yanınızda yatmasını gerektiren ivmeölçeri veya sadece yakında olmasını gerektiren sonarı kullanmayı seçebilirsiniz. Bu, gerçekte ne kadar uyuduğunuzu, uyku döngülerini, ne kadar sallayıp döndüğünüzü, horladığınızı, uyku düzeninizi ölçer ve hatta isterseniz uyku konuşmasını algılayabilir ve kaydedebilir.

Tüm bu veriler daha sonra çeşitli tablolara ve grafiklere aktarılır, böylece uykunuzu takip edebilir ve bir şeyleri iyileştirmeye çalışabilirsiniz — Android uykusu, nazik ninnileriyle uyku vaktinde bile yardımcı olabilir. Android’in geliştiricileri, Android’de tümleşik telefonlar aracılığıyla uyku takibini iyileştirmeye yardımcı olmak için Google ile bile işbirliği yapıyor.

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

AlarmMon

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

Çoğu çalar saat uygulaması tamamen işlev için tasarlanırken, AlarmMon uyanma sürecine biraz daha fazla canlılık katmayı amaçlamaktadır. Temel özellikler oldukça basittir; alarmlara notlar ekleyebilir ve özel bir alarm sesi (herhangi bir .MP3 dosyası) seçebilirsiniz. Ancak, bu uygulamayı özel kılan şey bu değil.

AlarmMon‘u ilk açtığınızda, ne zaman uyanmak istediğinizle ilgili bazı soruları yanıtlamanız gerekecek ve size yanıtlarınızla eşleşen belirli bir karakter verilecektir (daha sonra değiştirebilirsiniz). Bu karakter, uygulamanın kullandığı varsayılan alarm sesini ve ayrıca alarmı devre dışı bırakmak için hangi mini oyunu oynamanız gerektiğini belirler.

Bu, uyanmanın eğlenceli bir yolu ve uygulamada havayı gerçekten yansıtacak çok sayıda sevimli sanat eseri ve animasyon var. Çocuğunuz için bir alarm istiyorsanız veya kalbinizdeki bir çocuksanız, AlarmMon harika bir seçenektir.

Android İçin En İyi 7 Çalar Saat Uygulaması

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!