Android İçin WhatsApp Yeni Özelliklere Sahip Oluyor

WhatsApp, karşı karşıya olduğumuz çevresel zorlukları vurgulamak için kısa süre önce platformunda yeni bir çıkartma paketi tanıttı. Şimdi, şirket, sohbetleri kolaylaştırmayı amaçlayan Android tabanlı uygulaması için iki yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Çalışmalarda yer alan ilk özelliğe “Yeni Sohbet Kısayolları Kullanıcı Arayüzü” adı verilmiştir. WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre WhatsApp, Android için WhatsApp Business uygulamasının “İş Bilgileri” bölümündeki sohbet kısayollarını yeniden tasarlamak için çalışıyor. Şu andan itibaren, İş Bilgileri bölümü, sola doğru yığılmış işletmenin telefonunu ve ardından bir mesaj bırakma ve sağ tarafa yığılmış sesli ve görüntülü aramalar yapma seçeneklerini gösteriyor.

Şirket güncellenmiş kullanıcı arayüzünü kullanıma sunduğunda, iş kullanıcıları ekranın ortasına yerleştirilen dört seçenek (Mesaj, Sesli Arama, Katalog ve Yönlendirme) alacak. Blog sitesi, bu özelliğin hala geliştirilme aşamasında olduğunu ve bu özelliğin uygulamada ne zaman kullanılacağına dair bir bilgi bulunmadığını söylüyor.

Sırada animasyonlu başlık özellikleri var. Blog sitesi, WhatsApp‘ın seçili beta test kullanıcılarına kaybolan mesajlar için yeniden tasarlanmış bir başlık vermeye başladığını bildirdi. Facebook‘un sahip olduğu mesajlaşma uygulaması, başlıkta eklenen görüntü için, kullanıcılara kaybolan mesaj özelliğinin nasıl çalışacağı konusunda daha iyi bir fikir veren bir animasyon tanıttı. Bu küçük bir değişiklik olsa da, kullanıcıların özelliği daha iyi anlamalarına yardımcı olacaktır. Bu özelliğin yakında diğer beta kullanıcıları için de kullanıma sunulması bekleniyor.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!