Apple, A12 Çipli Altıncı Nesil Apple TV’yi Duyurdu

Birkaç söylentiden sonra, Apple bugün nihayet şirketin set üstü kutusu olan altıncı nesil Apple TV‘yi duyurdu. Aynı tasarımı korurken, ürün daha güçlü A12 yongası, yeni bir Uzaktan Kumanda ve daha fazlasıyla birlikte geliyor.

Yeni Apple TV Salı günü Apple’ın özel etkinliği “Bahar yüklendi” sırasında duyuruldu. A12 Bionic çipten güç alan yeni altıncı nesil Apple TV, artık App Store ve Apple Arcade‘deki tüm oyunları çalıştırmaya hazır. AirPlay‘deki yüksek kare hızı desteğiyle, iPhone 12 Pro ile çekilen videolar yeni Apple TV 4K‘da tam 60 fps Dolby Vision ile görüntülenebilir.

Yenilikçi bir renk dengesi süreci sayesinde Apple TV, bir televizyonun görüntü kalitesini iyileştirmek için iPhone ve gelişmiş sensörleriyle birlikte çalışır. Apple TV, renk dengesini dünya çapındaki görüntü yönetmenleri tarafından kullanılan endüstri standardı teknik özelliklerle karşılaştırmak için iPhone’daki ışık sensörünü kullanır. Apple TV, bu verileri kullanarak video çıkışını çok daha doğru renkler ve iyileştirilmiş kontrast sağlayacak şekilde otomatik olarak uyarlar – müşterilerin televizyon ayarlarını değiştirmek zorunda kalmadan.

Siri Remote, yeni bir izleme paneli ve% 100 geri dönüştürülmüş alüminyum kaplama ile tamamen yeniden tasarlandı.

Yeni Siri Remote’ta ayrıca bir TV’nin gücünü kontrol eden bir güç düğmesi ve sessize almak için başka bir güç düğmesi var, bu da onu TV’nin keyfini çıkarırken ihtiyaç duyulan tek uzaktan kumanda haline getiriyor. Müşteriler, Siri’yi kullanarak belirli programları veya filmleri kolayca arayabilir, akıllı ev aksesuarlarını kontrol edebilir, maç sonuçlarını veya hava durumunu kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir. Siri artık Avusturya, İrlanda ve Yeni Zelanda’da Apple TV’de çalışıyor ve halihazırda Siri’yi destekleyen 13 ülke ve bölgeye katılıyor

Yeni Apple TV 4K 32GB ve 64GB olarak geliyor ve fiyatlar ABD’de 179 dolardan başlıyor. Sevkiyatların Mayıs ayında başlaması bekleniyor.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!