Apple, Bağımsız Tamir Programını Türkiye Dahil Pek Çok Ülkeye Getiriyor

Apple, 2019’da ABD için Bağımsız Onarım Sağlayıcı Programını açıkladığında, şirket diğer ülkelere yayılmayı planladığını söyledi, bugün sertifika kurulumunun daha da büyüyeceğini duyurdu. Daha önceki bir genişleme Kanada ve Avrupa‘ya ulaştı ve 200 ülkenin daha eklenmesi, Apple‘ın iş yaptığı yerlerin “neredeyse tümünü” kapsamalı ve “her boyuttaki onarım sağlayıcılarına, güvenli sunmak için orijinal Apple parçalarına, araçlarına, onarım kılavuzlarına ve tanılama araçlarına erişim hakkı vermelidir.”

Apple, programı üçüncü şahıs mağazalarının Yetkili Servis Sağlayıcıları ile aynı kaynaklara sahip olması ve iPhone‘larda ve diğer cihazlarda ortak garanti dışı onarımları tamamlaması için bir yol olarak tanıtır. Programa katılmak ücretsizdir, ancak mağazaların Apple sertifikalı bir teknisyenin her türlü onarımı yapacağını garanti etmesini gerektirir. Programın parçası olan mağazalar için sertifika sınavı ücretsizdir ve çevrimiçi olarak alınabilir.

Müşteriler, Apple‘ın web sitesini ziyaret ederek bir mağazanın programın parçası olup olmadığını kontrol edebilir, katılmakla ilgilenen sağlayıcılar ise burayı kontrol etmelidir. Afganistan, Avustralya, Bangladeş, Butan, Brezilya, Brunei Darussalam, Kamboçya, Cook Adaları, Fiji, Guam, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, Japonya, Kore, Laos, Makao, Malezya, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Yeni Zelanda, Pakistan, Papua Yeni Gine, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, Singapur, Güney Afrika, Sri Lanka, Tayvan, Tayland, Tonga, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Vanuatu ve Vietnam.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!