Apple, California’daki 53 mağazanın Tamamını Geçici Olarak Kapattı

Apple, Californiya’daki her bir perakende mağazasını, Meksika’daki her iki mağazayı, Brezilya’daki her iki mağazayı geçici olarak kapattı ve İngiltere genelinde 16 mağazayı kapatmak üzere. Geçen hafta Almanya ve Hollanda’da kapatılanları da dahil edersek, bu 100‘e yakın mağaza demektir.

Theverge yazarı, doğrulamak için Apple’ın tüm mağaza listesini kontrol etmiş. California’daki bütün mağazaları, Tennessee’deki dört, Utah’daki üç, Minnesota’daki dört, Oklahoma’da iki ve Portland, Oregon’daki mağazaları kapatmış. Apple, önümüzdeki hafta İngiltere dahil 16 mağaza kapatıcak.

Mağazaların neden yeniden kapandığını tahmin etmek zor değil, özellikle COVID-19‘un geçen hafta devam eden bir dalgalanmanın bir parçası olarak en ölümcül dört gününü arka arkaya gördü. Apple, Bloomberg‘e verdiği demeçte, “Hizmet verdiğimiz bazı topluluklardaki mevcut Covid-19 koşulları nedeniyle, bu bölgelerdeki mağazaları geçici olarak kapatıyoruz” açıklamasında bunun özünü doğruladı.

California, salgın başladığından beri ilk kez SF Körfez Bölgesi’ndeki acil durum uyarı sistemini etkinleştirdi ve insanların evde kalma kararının artık yürürlükte olduğunu anlamalarına yardımcı olmak için her telefona doğrudan bir mesaj gönderdi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!