Apple, Eski iPhone’lar ve iPad’ler İçin iOS ve iPadOS 12.5.4 Güvenlik Düzeltmesini Yayınladı

Apple, modern cihazlarda bulunan iOS 14 güncellemesini çalıştıramayan eski cihazlara yönelik yeni yazılımla birlikte yeni iOS ve iPadOS 12.5.4 güncellemelerini yayınladı.

iOS ve iPadOS 12.5.4 güncellemeleri ücretsiz olarak indirilebilir ve yazılım, Ayarlar uygulamasında kablosuz olarak tüm uygun cihazlarda kullanılabilir. Yeni yazılıma erişmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.

Apple‘ın yayın notlarına göre iOS 12.5.4, önemli güvenlik güncellemeleri getiriyor ve tüm kullanıcılara tavsiye ediliyor. Apple, kullanıcıları kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer güvenlik açıklarından korumak için artık iOS‘un mevcut sürümünü alamayan eski cihazlar için sık sık güvenlik güncellemeleri yayınlar.

Apple‘ın güvenlik destek belgesi, güncellemenin rastgele kod yürütülmesine yol açabilecek üç güvenlik açığını ele aldığını söylüyor. WebKit’i etkileyen iki tanesi aktif olarak istismar edilmiş olabilir. Bu güvenlik açıklarından biri iOS 14.6‘da düzeltildi ve diğer ikisinin iOS 14.7‘de ele alınması bekleniyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!