Apple Haritalar Hız Kamerası Özelliği Daha Fazla Ülkede Kullanıma Sunuluyor

iOS 14, Apple Haritalar hız kamerası uyarılarının tanıtımını gördü, ancak bu başlangıçta ABD, İngiltere ve İrlanda ile sınırlıydı. Şimdi bunun birkaç başka ülkeye daha sunuluyor. Apple, yavaşlayan trafiği tahmin etmek için bu özelliği bir uyarı verir. Haritalar, rotanız boyunca hız kameralarına ve kırmızı ışıklı kameralara yaklaştığınızı bilmenizi sağlar, böylece ilerideki potansiyel yavaşlayan trafiği tahmin edebilirsiniz. Ayrıca, haritada tek tek kameraların nerede olduğunu da görebilirsiniz.

Hollandalı iCulture sitesi, özelliğin Hollanda ve Belçika‘da göründüğünü bildirdi. Apple Haritalar‘daki hız kameraları yalnızca sınırlı sayıda ülkede görülebiliyordu, ancak iCulture okuyucusu Chris, artık Hollanda‘da da görülebildiğini keşfetti. İCulture editörleri bunu kontrol etti ve Apple Haritalar‘ın artık Hollanda‘daki kameraları da gösterdiğini doğrulayabilir. Hız kameralarının Belçika‘da göründüğüne dair haberler de var.

Apple Haritalar ile gezinirken, hız kamerası konumunda kameralı sarı bir simge göreceksiniz. Haarlem bölgesinde en azından kameraların yerini gördük. İşlev daha da kullanılabilir, böylece her yerde göremezsiniz. Kameraları yalnızca rota rehberi sırasında göreceksiniz. Tweetler, hız kameralarının Belçika’da da mevcut olduğunu gösteriyor.

Twitter kullanıcıları, özelliği Avustralya ve Yeni Zelanda‘da da gördüklerini bildiriyorlar. iCulture, hız kameralarının yalnızca gezinmek için Apple Haritalar‘ı aktif olarak kullanırken gösterildiğini bildiriyor ve gerçek bir uyarı olmadığını gösteriyor – bunlar yalnızca haritada gösteriliyor.

Hız kameralarının konumu hem CarPlay‘de (CarPlay Dashboard dahil) hem de yalnızca onlarla gezinirseniz iPhone‘da görülebilir. Bir dezavantaj, uygulamadan ne tür bir kameranın mevcut olduğunun net olmamasıdır. Apple Haritalar yalnızca bir hız kamerası olduğunu gösterir. Testimizde, hız kamerası ile ilgili herhangi bir bildirim almadık ve bir hız kamerasına yaklaştığınıza dair herhangi bir duyuru yapılmadı. Ancak, bazı Twitter kullanıcıları uyarı aldığını bildiriyor. Apple Haritalar, kameraların bulunduğu yolun genişliğine uygulanan gerçek hız sınırını henüz göstermiyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!