Apple, İçinde Apple Silikon Bulunan iMac’i Tanıttı

Apple, on yıldan uzun bir süre içinde iMac‘in ilk yeniden tasarımını resmen açıkladı. Yeni iMac, minimum çerçeveye sahip yepyeni bir tasarıma ve içinde Apple Silicon‘a sahip. Yeni iMac, True Tone ekran teknolojisine sahip 24 inç ekrana sahiptir. Bir dizi yeni renkte mevcuttur. İMac’in içinde bir M1 işlemci bulunur.

Yeni iMac ayrıca, önceki giriş seviyesi iMac‘in çözünürlüğünü iki katına çıkaran 1080p çözünürlüğe sahip yükseltilmiş bir FaceTime kameraya sahiptir. Kamera, video kalitenizi iyileştirmek için M1’in Neural Engine ile çalışır. Stüdyo kalitesinde bir mikrofon dizisi ve uzamsal ses desteği de vardır.

Yeni 24 inç iMac, önceki görüntüdeki gibi arka tarafta değil, yan tarafta bir kulaklık jakına da sahip. Diğer bağlantı noktaları:

İkisi Thunderbolt’u destekleyen 4 USB-C bağlantı noktası
Yan tarafta ethernet bağlantısı da içeren yeni bir güç tuğlası

İMac ile renk uyumlu üç farklı klavye seçebilirsiniz. Yeni Magic Keyboard tasarımlarından biri, Touch ID kimlik doğrulamasını içerir. Magic Mouse, iMac ile de renk eşleştirilirken, Magic trackpad biraz yeniden tasarlandı.

Yeni iMac yedi farklı renkte gelir. Temel model için 1299 dolardan başlıyor ve 1499 dolara ölçekleniyor. 30 Nisan’da sipariş verin ve Mayıs ayının ikinci yarısında satışa sunulacak.

7 çekirdekli GPU’lu iMac eğitim için 1.299 ABD Doları (ABD) ve 1.249 ABD Doları’ndan (ABD) başlar ve yeşil, pembe, mavi ve gümüş renklerinde mevcuttur. 8 çekirdekli bir CPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD, iki Thunderbolt bağlantı noktası, Magic Keyboard ve Magic Mouse içerir.
8 çekirdekli GPU’lu iMac, eğitim için 1.499 ABD Doları (ABD) ve 1.399 ABD Doları’ndan (ABD) başlar ve yeşil, sarı, turuncu, pembe, mor, mavi ve gümüş renklerde mevcuttur. 8 çekirdekli bir CPU, 8 GB birleşik bellek, 256 GB SSD, iki Thunderbolt bağlantı noktası, iki ek USB 3 bağlantı noktası, Dokunmatik Kimlikli Magic Klavye, Magic Mouse ve Ethernet içerir.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!