Apple, Mac Modelleri İçin Big Sur 11.2.2 Güncellemesini Duyurdu

Apple, macOS Big Sur 11.2.2‘yi piyasaya sürdü. MacBook Pro ve MacBook Air kullanıcıları için bir düzeltme ile bugün halka açıldı. Apple, güncellemenin belirli modellerin üçüncü taraf USB-C hub’larına ve bağlantı istasyonlarına bağlandıklarında “hasar görmelerini” “engellediğini” söylüyor.

Apple, güncellemenin 2019 veya sonraki MacBook Pro ve 2020 veya sonraki MacBook Air modellerinin “üçüncü taraf, uyumlu olmayan güç beslemeli USB-C” aksesuarlarıyla birlikte kullanıldığında hasar görmesini engellediğini açıklıyor.

Tam sürüm notları:

  • macOS Big Sur 11.2.2, MacBook Pro (2019 veya üzeri) ve MacBook Air (2020 veya üzeri) modellerinin belirli üçüncü taraf, uyumlu olmayan güç sağlayan USB-C hub’larına ve bağlantı istasyonlarına bağlandıklarında hasar görmelerini engeller.

Maalesef Apple bu hata hakkında ek bilgi sağlamaz, bu nedenle bazı Mac kullanıcılarının üçüncü taraf USB-C hub ve bağlantı istasyonlarını kullanırken “hasar” yaşayıp yaşamadığı açık değildir.

Artık Sistem Tercihleri ​​uygulamasındaki Yazılım Güncelleme menüsüne giderek Mac’inizi en son macOS Big Sur sürümüne güncelleyebilirsiniz. Güncelleme tüm macOS Big Sur kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve yalnızca etkilenen makinelerle sınırlı değildir.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!