Apple Music HiFi İçin Yeni Kanıtlar ve İlk Resmi Duyuru Bulundu

Bugün erken saatlerde Apple Music, “Hazır Olun – Müzik Sonsuza Kadar Değişecek” sloganıyla özel bir duyuru yapmaya başladı. Bu teaser, Apple‘ın üçüncü nesil AirPod‘ları bir HiFi veya Apple Music için kayıpsız ses akışı katmanının yanı sıra 18 Mayıs Salı günü duyurmaya hazırlandığı söylentisinin ortasında geldi.

Şimdi, 9to5mac tarafından ‌Apple Music‌ web uygulamasında “Apple Lossless”, “Free Lossless”, “Hi-Res Lossless” ve “Dolby Atmos” referansları bulundu ve MacRumors tarafından onaylandı. Bu referanslar, Apple‘ın, kullanıcıların şarkıları daha yüksek kalitede yayınlayabileceklerini ve AirPods Pro ve AirPods Max ile Dolby Atmos kullanarak bu şarkıların bir çeşit Mekansal Ses biçiminde keyfini çıkarabileceklerini duyurmayı planladığını gösteriyor.

Ek kod ayrıca, yalnızca belirli şarkıların kayıpsız olabileceğini ve Apple‘ın birden çok durumda “Kayıpsız” ve “Atmos Var” yazan ve içindeki uyumlu şarkıların yanında sunulabilen bir rozete referansları olduğu için Dolby Atmos ses akışının olduğunu belirtir. ‌

Kayıpsız ve yüksek kaliteli akışa referanslar, yaklaşan iOS 14.6 güncellemesinin en eski beta sürümünde zaten bulundu. Kayıpsız veya HiFi Apple Music‌ katmanıyla ilgili bir rapor ilk olarak Mayıs ayı başlarında ortaya çıktı ve bu rapora göre, yeni katman mevcut bireysel Apple Music‌ aboneliğiyle aynı 9,99 dolara mal olacak.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!