Apple, Odaklanmaya Yönelik iOS’a Yeni Arka Plan Sesleri Özelliği Ekliyor

Bugün duyurulan bir dizi yeni erişilebilirlik özelliğinin yanı sıra iOS, dikkat dağıtıcı unsurları azaltmaya ve odaklanmayı, sakinleşmeyi ve dinlenmeyi teşvik etmeye yardımcı olacak yeni bir Arka Plan Sesleri özelliği kazanmaya hazırlanıyor.

Arka Plan Sesler altı seçenekle “bu yılın ilerleyen günlerinde” gelecek: dengeli, parlak veya karanlık gürültü, okyanus, yağmur ve akıntı. Apple Watch için AssistiveTouch, iPad için göz izleme desteği, VoiceOver ile görüntüleri keşfetme yeteneği, çift yönlü işitme cihazı desteği ve daha fazlası dahil olmak üzere yolda olan birçok yeni erişilebilirlik özelliğinden biridir.

Apple, duyuru gönderisinde yakında çıkacak Arka Plan Sesleri özelliğini şu şekilde açıklıyor:

Arka Plan Sesleri

Günlük sesler dikkat dağıtıcı, rahatsız edici veya bunaltıcı olabilir ve nörolojik çeşitliliği desteklemek için Apple, dikkat dağıtıcı unsurları en aza indirmeye ve kullanıcıların odaklanmasına, sakin kalmasına veya dinlenmesine yardımcı olmak için yeni arka plan sesleri sunuyor. İstenmeyen çevresel veya harici gürültüyü maskelemek için dengeli, parlak veya karanlık gürültü ile okyanus, yağmur veya akış sesleri arka planda sürekli olarak çalınır ve sesler diğer ses ve sistem seslerine karışır veya bunların altında azalır.

Apple’ın yakında çıkacak özelliğin (yukarıda gösterilen) paylaştığı ekran görüntülerinde kullanıcılar, arka plan sesini bağımsız olarak kullanmak için seçebilecek, medya oynatılırken kullanmayı seçebilecek ve her biri için ses düzeylerini ayarlayabilecek.

Muhtemelen, bir erişilebilirlik özelliği olarak, Arka Plan Seslerini açmak veya Siri Kısayollarını kullanmak için Yan Düğmeye üç kez tıklamak gibi fiziksel bir kısayol ayarlamak da mümkün olacaktır.

Apple’ın ortam sesleri konusunda biraz deneyimi var, 2019’da HomePod’a beyaz gürültü, akarsu, yağmur, okyanus, gece, orman ve şömine ile yedi farklı seçenek getirdi.

Apple’ın bugün önizlemesini yaptığı sesle ilgili başka bir erişilebilirlik özelliğinde, Anahtarla Denetim için Ses İşlemleri, fiziksel düğmeleri ve anahtarları, “tıklama, pop veya” ee “sesi gibi ağız sesleriyle değiştirme desteği sunacak. konuşma ve sınırlı hareket kabiliyetine sahip. “

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!