Apple Tarafından Tasarlanmış 5G Modem 2023 Yılında Tüm iPhone Modellerinde Piyasaya Sürülecek

Barclays analistleri Blayne Curtis ve Thomas O’Malley’e göre, Apple‘ın özel olarak tasarlanmış 5G hücresel modemi büyük olasılıkla tüm 2023 iPhone modellerinde piyasaya sürülecek. MacRumors ile paylaşılan tedarikçi odaklı bir araştırma notunda analistler, yonga üreticileri Qorvo ve Broadcom‘un Apple‘ın şirket içi çözümüne geçişten fayda sağlayan şirketler arasında olması gerektiğini söyledi.

Fast Company’den Mark Sullivan ve Bloomberg’den Mark Gurman, Apple‘ın gelecekteki iPhone‘lar için kendi modemi üzerinde çalıştığını bildiren birkaç kaynak arasında yer alıyor. Apple‘ın, çabalarını desteklemek için bir yıl önce Intel’in akıllı telefon modemi işinin çoğunu satın aldıktan sonra 2020’de modemin geliştirilmesine başladığı bildirildi. Barclays daha önce, beklendiği gibi modemin hem 6GHz altı hem de mmWave 5G bantlarını destekleyeceğini söylemişti.

Apple şu anda iPhone 12 modellerinde Snapdragon X55 modem dahil olmak üzere Qualcomm modemleri kullanıyor. 2019’da Apple ve Qualcomm arasındaki yasal bir anlaşma, Apple‘ın 2021 iPhone‘larda Snapdragon X60 modemi, ardından 2022 iPhone‘larda Snapdragon X65 modemi kullanacağını ortaya çıkardı. Yol haritası, 2023 iPhone‘un habersiz bir Snapdragon X70 modem kullanma olasılığından bahsetti, ancak bu şimdi daha az olası görünüyor.

Apple’ın modemi muhtemelen uzun süredir yonga üreticisi ortağı TSMC tarafından üretilecek.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!