Ana SayfaHaberBlackBerry...

BlackBerry ikinci Android telefonunu Mobil Dünya Kongresinde Tanıtacak

BlackBerry ikinci Android telefonunu Mobil Dünya Kongresinde Tanıtmayı planlıyor. Ünlü akıllı telefon üreticisi BlackBerry, Priv adlı Android telefonundan sonra ikinci Android telefonunu tanıtacak.

Geçtiğimiz yıl BlackBerry, kendi işletim sistemine son verip Android tarafına yönelmiş ve ilk Android telefonu olan Priv’i çıkarmıştı. Kavisli ekranı, kızaklı klavyesi ile çok fazla konuşulan telefon yüksel fiyatı ile hayal kırıklığına neden olmuştu.

Bu sefer de BlackBerry’den alışık olduğumuz tasarımda, klavyeli bir Android telefon göreceğiz. Zaten geçtiğimiz ay BlackBerry Vienna adında yeni bir telefonun görselleri yayınlanmış ve bazı bilgiler sızdırılmıştı.

Verilen rapora göre BlackBerry ikinci Android telefonu 5-inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüğünde ekran ile birlikte gelecek. Çift çekirdekli 1.8 GHZ hızında çalışan işlemci bulunacak olan telefonda 3GB RAM, 18MP arka kamera ve her iki tarafta da LED flaş yer alacak.

Telefonun özellikleri ve görselleri kesin olarak bilinmese orta seviye bir donanıma ve üst orts/üst seviye bir malzeme kalitesi ile geleceğini söyleyebiliriz. Mobil Dünya Kongresinde tanıtılacak olan telefon, Galaxy S7, LG G5, Sony’nin yeni telefonları kadar ses getirmeyecek olsa da olabildiğince fazla bilgiyi paylaşmaya çalışacağız.

Umarız BlackBerry’nin yeni telefonu bir yüksel fiyatı ile ses getirmez. Zira geçtiğimiz yıl Priv akıllı telefonun farklı tasarımı, kavisli ekranı, kızaklı klavyesi ile bizi heyecanla BlackBerry, telefonun fiyatı ile heyecanımızı kursağımızda bırakmıştı. Umarız bu sefer BlackBerry’de daha dengeli bir fiyatlandırma görürüz.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!