Ana SayfaHaberBlogcular'ın...

Blogcular’ın Sahip Olması Gereken 5 Web Tarayıcı Uzantısı

Günümüzün dijital çağında, para kazanmanın ve çevrimiçi çalışmanın tonlarca farklı yolu var. Bu, evden veya herhangi bir yerden etkili bir şekilde çalışabileceğiniz işler için oldukça çekici bir seçenek haline getirir.

Çevrimiçi para kazanmanın yollarından biri blog yazmaktır. Her şey hakkında blog yazabilirsiniz. Yaşam tarzı blogları, moda blogları, yemek blogları, fotoğrafçılık blogları ve teknoloji blogları var.

Bunlar genellikle çok fazla yazı ve araştırma içerir. Bununla birlikte, yazımızı geliştirmemize yardımcı olmak için kullandığımız bazı Web Tarayıcı uzantılarını ve araçlarını paylaşacağız.

  • Grammarly
  • Pocket
  • Feedly
  • LastPass
  • Google Keep

1.Grammarly

Grammarly, daha iyi bir yazar olmanıza yardımcı olan çevrimiçi bir araçtır. Yazınızı düzeltmekten, çalışmanızın yazım denetimine ve aradaki her şeye kadar çok şey yapar.

Kendi içinde oldukça fazla işlevsellik sunan ücretsiz sürümü mevcut. Premium sürümü karşılayabiliyorsanız, bunun için ödeme yapmalısınız. Bunun nedeni, ücretli sürümün size aşağıdaki gibi gelişmiş özelliklere erişim hakkı vermesidir

Ton ayarlamaları, İntihal tespiti, Kelime seçimi, Formalite seviyesi, Akıcılık, Ek gelişmiş öneriler ve daha fazlası

Grammarly ayrıca Microsoft Word, Google Docs ve Microsoft Office için çevrimiçi olarak mevcuttur. Bu, onu sadece blog yazarları için değil, çok fazla yazı yazan herkes için paha biçilmez bir araç haline getirir.

2.Pocket

Pocket’ı 2011 yılında, önceki adıyla “Daha Sonra Oku” olan Araç, önceki adının önerdiği şeyi tam olarak yapar web sayfalarını ve çevrimiçi materyalleri daha sonra kullanmak üzere kaydetmenize olanak tanır.

Cep çoğu mobil platform için kullanılabilir ve bu, kaydettiğiniz makaleleri kendi rahatlığınızda okumanıza olanak tanır.

Bu uygulamada en çok kullanılan özelliklerden biri, yayınları yüksek sesle okuma yeteneğidir ve bu, bazı cihazlarda Erişilebilirlik özelliği gibi görünen robotik metin okuma stili değildir. Daha çok bir e-kitap veya podcast dinlemek gibidir.

3.Feedly

İyi bir blog yazarı olmak için oyunun zirvesinde olmanız, başkalarının yaptıklarına ayak uydurmanız gerekir. Bizimki (teknoloji) gibi bir alanda, olabildiğince güncel olmalıyız.

Feedly, her şeyden çok modern bir RSS Feed’i gibi davranır. İlgilendiğiniz alana girmeniz yeterlidir ve Feedly size mevcut en iyi yayınları verecektir. İhtiyacınız olduğu kadar takip edin, gerisini Feedly halleder.

Bu araç daha sonra seçilen kaynaklardaki en son gönderileri toplar ve bunları sizin için RSS tarzında listeler. Bu, alanınızda olup bitenlerden haberdar olmanın oldukça sorunsuz bir yoludur.

Feedly, en son gönderilerin tümünü tarayıcıdan görüntülemenize olanak tanıyan bir tarayıcı uzantısına sahiptir. Ayrıca, söz konusu yayından yeni bir gönderi olduğunda sizi küçük bir gösterge ile bilgilendirir.

4.LastPass

Gelir kaynağınız blog yazmaksa, blogunuzun kötü niyetli saldırılara karşı güvende olmasını sağlamak önemlidir.

Parolalar, hesabınız için en büyük tehditlerdir ve mümkün olduğunca güçlü bir parolaya ihtiyacınız vardır. LastPass size güçlü parolalar oluşturma yeteneği sunar; muhtemelen hatırlayamayacağınız şifreler. Bu araç, tüm bu şifreleri sizin için saklar.

LastPass, hem mobil hem de masaüstünde tarayıcı uzantıları olarak kullanılabilir, böylece nerede olursanız olun, neredeyse her zaman güvenli şifrelerinizden birkaç dokunuşta olursunuz, böylece hesaplarınızdan kilitlenmek zorunda kalmazsınız.

5.Google Keep

Bir yaratıcı olarak, ilhamın bazen en uygunsuz anlarda ortaya çıktığını bilirsiniz. Çoğu zaman bu esinlenmeler, ortaya çıktıkları kadar hızlı kaybolur. Onları geldikçe kaydetmeniz gerekir.

Bu amaçla Google Keep’i tercih edilebilir. Bu Google yapımı not tutma uygulaması basittir, derli topludur ve Google Chrome’da bir uzantı olarak mevcuttur. Google hesabınızla senkronize olduğundan daha sorunsuz bir geçiş için bunu Android’inize de yükleyebilirsiniz.

Elbette başka birçok not alma uygulaması var, ancak Google’ın kendi hesabını kullanmak, muhtemelen zaten bir Google Hesabınız olduğundan, takip konusu daha pratik olabilir.

Blogcular için Sahip Olması Gereken 5 Web Tarayıcı Uzantısı inceledik. Sizde iihtiyacınıza göre uzantılara bakabilir ve kullanabilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!