Boston Dynamics Robotları Dans Etti

Boston Dynamics’in Atlas ve Spot robotları pek çok şey yapabilir: koşma, jimnastik hareketleri, parkur, ters takla atma, arkadaşlarından oluşan bir orduya izin vermek için kapıları açma, kötü bir şekilde bulaşık yıkama gibi. Ancak şirketin en son videosu, gelecekteki robotik repertuarına bir başka etkileyici numara ekliyor: hastalıklı dans hareketleri.

Boston Dynamics’in robot serisinin tamamı (insansı Atlas, köpek şeklindeki Spot ve kutu hokkabazlık Kolu), The Contours’un “Do You Love Me” setine ayarlanmış, koordineli dans figürlerinde bir araya geliyor.

Boston Dynamics, robotlarının dans becerilerini ilk kez göstermiyor. Spot robotunun 2018’de Running Man’i “Uptown Funk” için yaptığı bir videoyu sergiledi. Ancak yeni video, Atlas ile işleri başka bir düzeye taşıyor.

Hyundai Boston Dynamics’i kısa süre önce, SoftBank’tan 1.1 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın aldı. Şirket ilk olarak 1992 yılında Massachusetts Institute of Technology’nin bir yan ürünü olarak kuruldu ve burada köpek benzeri dört ayaklı robotları (en önemlisi, şirketin ilk ticari robotu olan Spot’un öncüsü olan DARPA tarafından finanse edilen “BigDog” 2013’te Alphabet’in X bölümü tarafından ve 2017’de SoftBank tarafından satın alındı.

Burada yer alan Atlas ve Handle robotları hala sadece araştırma prototipleri olsa da Boston Dynamics kısa süre önce Spot modelini 74.500 $ gibi önemli bir fiyata şirketlere satmaya başladı.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!