Ana SayfaHaberClubhouse...

Clubhouse Alternatifi Twitter Spaces Web’e geliyor

Twitter, Clubhouse‘a benzer şekilde çalışan yeni canlı sesli sohbet platformu Spaces üzerinde çok çalışıyor. Platformun bu ay tüm kullanıcılar için lansmanından önce Twitter şimdi, Spaces‘ın masaüstü kullanıcıları için web‘de de kullanılabileceğini doğruladı.

Şu anda kullanıcılar bir Spaces‘a yalnızca Twitter‘ın iOS ve Android‘deki mobil uygulaması üzerinden katılabilir. Ancak şirket bugün The Verge‘e, Spaces‘ın masaüstlerine geldiğini doğruladı. Örneğin Clubhouse, yalnızca iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabilir, bu nedenle iOS, Android ve masaüstünde Spaces‘a sahip olmak Twitter’a büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Spaces‘ın ortaya çıkması için mantıklı bir sonraki yer web’de olacaktı ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde Twitter, tarayıcılar için özellik üzerinde çalışıyor, şirket The Verge‘e doğruladı.

Onay, araştırmacı Jane Manchun Wong‘un Twitter‘ın masaüstü sürümünde temelde mobil sürümle aynı görünen Spaces arayüzünü bulmasından kısa bir süre sonra geldi. İlginç bir şekilde, Twitter Spaces ekibinde çalışan bir geliştirici, aşağıda görebileceğiniz gibi, web üzerinde çalışan özelliği birkaç gün önce zaten ortaya koymuştu:

İlginç bir şekilde, Spaces iOS‘ta mevcut olsa da, yalnızca iPhone‘da bilinmeyen bir nedenle çalışıyor. Belki de masaüstü sürümü özelliği iPad‘de de etkinleştirecektir.

Spaces ile Twitter kullanıcıları, diğer kişilerle yalnızca seslerini kullanarak sohbet etmek için farklı odalar oluşturabilir ve bunlara girebilir. Bu özellik sınırlı sayıda kullanıcıya sunuldu, ancak artık resmi sürüm yaklaşırken hemen hemen herkes buna erişebiliyor. Twitter, Spaces‘ın web‘de ne zaman kullanılabilir olacağını söylemedi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!