Ana SayfaHaberlerClubhouse,...

Clubhouse, Araçla Etkinleştirilen Sesli Sohbet Sızıntılarının Ardından Platformunu Düzelticeğini Bildirdi

Clubhouse’un güvenlik sorunları, özel bir sohbet uygulaması olarak güvenilirliği konusunda soruları gündeme getiriyor. Geliştiricilerinin Çin casusluk korkusu üzerindeki korumaları destekleme sözü vermesinin üzerinden bir haftadan fazla bir süre geçti ve zaten bir hata yaptı. Bloomberg, Çin’den olduğuna inanılan kimliği belirsiz bir kullanıcının hafta sonu birden fazla Clubhouse sohbet odasına sızabildiğini ve sesli konuşmaları dinlediğini bildirdi. Uygulama tarafından artık yasaklanan kişi, sohbetlerini kendi web sitesinde yayınladı.

Sonuç olarak, Clubhouse, haksız girişleri durdurmayı amaçlayan daha fazla güvenlik önlemi uyguladığını söyledi. Ancak girişim ortağı Rui Ma’nın tweet’lerde belirttiği gibi, GitHub’da dolaşan en son ihlalden hala kanıtlar var.

Bu ayın başlarında, Clubhouse, Çin’in muhalefeti bastırmak için uygulamanın kayıtlarını ülkenin sunucularından yasal olarak alabileceği endişesi üzerine bloklar uyguladı. Güncellemeler, kullanıcıların Çin sunucularına ping göndermesini önlemek için ek şifreleme ve bloklar içeriyordu. Geliştiriciler Alpha Exploration, değişikliklerin üçüncü taraf bir güvenlik firması tarafından denetleneceğine de söz verdi.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!