Ana SayfaHaberClubhouse...

Clubhouse CEO’su, Platformun Saldırıya Uğramadığını Söyledi

Clubhouse CEO‘su Paul Davison, ses tabanlı sohbet uygulamasının kişisel verilerinin sızdırıldığını iddia eden raporu geri çevirdi.

The Verge‘e “Hayır, bu yanıltıcı ve yanlış, bir tıklama tuzağı makalesi, saldırıya uğramadık. Başvurulan veriler, uygulamamızdaki herkese açık profil bilgileriydi. Bu yüzden verilecek cevabın kesin bir ‘hayır’ olduğunu söyledi.

Daha önce Cyber ​​News, 1 milyondan fazla Clubhouse kullanıcısının kişisel verilerini içeren bir SQL veritabanının çevrimiçi olarak sızdırıldığını bildirdi. İddia edilen veriler, kullanıcı kimliği, fotoğraf URL’si, Twitter tanıtıcısı, takipçi sayısı ve diğer ayrıntılar gibi bilgileri içeriyordu. Ancak veriler, kredi kartı bilgileri veya yasal belgeler gibi hassas bilgiler içermiyordu.

İlginç bir şekilde, aynı web sitesi, yaklaşık 500 milyon LinkedIn kullanıcısının kişisel verilerinin kazıdığını ve çevrimiçi olarak sızdırıldığını bildirmişti. Ancak LinkedIn, herhangi bir veri ihlali ile karşılaşmadığını ileri sürdü. Şirket, bunun bir ihlal olmadığını, “aslında bir dizi web sitesi ve şirketten gelen verilerin bir toplamı olduğunu söyledi. LinkedIn‘den alınmış gibi görünen herkes tarafından görüntülenebilir üye profili verilerini içerir. ”

Facebook durumunda, veri kazıma olayı 500 milyondan fazla kullanıcıyı etkiledi. Sosyal medya şirketi, verilerin Eylül 2019’dan önce kazındığını ve sorunu halihazırda çözdüğünü ekledi.

Bununla birlikte, Clubhouse, yalnızca davetli bir uygulama ve şimdiye kadar iOS‘a özel olmasına rağmen, kullanıcılar arasında giderek daha popüler hale geliyor. Popülerliği, Facebook ve Twitter gibi teknoloji devlerini de sürümlerini tanıtmaya sevk etti. Twitter, Spaces‘ı çoktan başlatmış olsa da, Facebook ABD‘deki Yardım Hattını test etmeye başladı. Reddit, LinkedIn ve diğerleri de Clubhouse benzeri hizmetler üzerinde çalışıyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!