Ana SayfaHaberClubhouse...

Clubhouse Geliştiricisi Android Uygulama Arayüzünü Gösterdi Yakında Piyasaya Sürülecek

Şimdilik sadece iOS kullanıcılarıyla sınırlı popüler ses tabanlı sosyal uygulamalardan biri olan Clubhouse, resmi Android lansmanına yaklaşıyor. Kurucu ortak, bir Android uygulamasının halihazırda çalışmakta olduğunu onaylasa da, geliştirme hakkında fazla bir şey söylemedi. Ancak geliştirici ekiplerinin üyelerinden biri Twitter‘da birkaç resim yayınlayarak Android uygulamasındaki çalışmanın neredeyse tamamlandığını ve şu anda muhtemelen son test aşamalarında olduğunu doğruladı.

Clubhouse Android uygulama geliştiricisi Mopewa Ogundipe tarafından yayınlanan görseller, Clubhouse‘da bir profil açarken gördüğümüz kullanıcı arayüzünün aynısını gösteriyor. Ancak ekranın üst kısmında görülen bildirim panelinden uygulamanın muhtemelen bir Android telefonda çalıştığı anlaşılıyor. Ayrıca Ogundipe, ilk görüntüde “iPhone’umdan gönderildi” yazarken, ikincisinde profilinin biyografisine “Pixel’imden gönderildi” yazarak son testin Android‘de yapıldığını bir kez daha belirtiyor.

Şimdilik sadece iOS kullanıcılarıyla sınırlı popüler ses tabanlı sosyal uygulamalardan biri olan Clubhouse, resmi Android lansmanına yaklaşıyor. Kurucu ortak, bir Android uygulamasının halihazırda çalışmakta olduğunu onaylasa da, geliştirme hakkında fazla bir şey söylemedi. Ancak geliştirici ekiplerinin üyelerinden biri Twitter’da birkaç resim yayınlayarak Android uygulamasındaki çalışmanın neredeyse tamamlandığını ve şu anda muhtemelen son test aşamalarında olduğunu doğruladı.

Clubhouse Android uygulama geliştiricisi Mopewa Ogundipe tarafından yayınlanan görseller, Clubhouse’da bir profil açarken gördüğümüz kullanıcı arayüzünün aynısını gösteriyor. Ancak ekranın üst kısmında görülen bildirim panelinden uygulamanın muhtemelen bir Android telefonda çalıştığı anlaşılıyor. Ayrıca Ogundipe, ilk görüntüde “iPhone’umdan gönderildi” yazarken, ikincisinde profilinin biyografisine “Pixel’imden gönderildi” yazarak son testin Android’de yapıldığını bir kez daha belirtiyor.

Bununla birlikte, Clubhouse‘un Android uygulamasının ne başlatılacağına dair henüz son bir tarih yok. Bununla birlikte, firmanın dünya çapında milyonlarca kullanıcıya açmadan önce sunucu kapasiteleri üzerinde çok çalışması gerekecektir.

Clubhouse‘un uzun zamandır Android dünyasına girmesi bekleniyor ve üzerinde çalışırken, bazı sahte uygulamalar Google Play Store‘da çoktan ortaya çıktı. Son zamanlarda, kötü şöhretli BlackRock kötü amaçlı yazılımıyla Google Play Store‘da Android için sahte bir Clubhouse uygulaması keşfedildi. Irlanda merkezli ESET araştırmacısı Lukas Stefanko‘nun raporuna göre, bu kötü amaçlı uygulama 450’den fazla uygulamadan oturum açma kimlik bilgilerine erişebilir ve ayrıca SMS tabanlı iki faktörlü kimlik doğrulamayı atlayabilir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!