Ana SayfaHaberClubhouse...

Clubhouse İndirmeleri, Rekabet Büyüdükçe Nisan Ayında 900.000’e Düştü

Clubhouse, Şubat ayında iOS App Store‘da 8 milyondan fazla indirmeye ulaşarak bu yılın başlarında hızla büyük bir başarı elde etti. Bununla birlikte, rekabet büyüdükçe, ses tabanlı sosyal ağ için işler iyi gitmiyor. Yeni bir rapor, uygulamanın Nisan ayında yaklaşık 900.000 indirme kaydettiğini ve üç ay önce 9,6 milyon indirmenin zirvesinden düştüğünü iddia ediyor.

Business Insider ile paylaşılan bir Sensor Tower araştırmasına göre, Clubhouse Nisan 2021’de küresel olarak 922.000 indirmeye sahipti. Bu, Mart ayındaki 2,7 milyon indirmeye göre %66‘lık bir düşüşü temsil ediyor ve Clubhouse‘un şu anda yaptığı 9,6 milyon indirmeye kıyasla daha da önemli hale geliyor.

Sensor Tower verileri, Clubhouse‘un kullanıcı tutma oranının hala güçlü olduğunu gösteriyor, bu da onu indiren kullanıcıların çoğunun uygulamanın hala yüklü olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, indirme sayısındaki önemli düşüş şirket için endişe verici, çünkü bu, daha az potansiyel kullanıcının sosyal ağıyla ilgileneceği anlamına geliyor.

Şirket, canlı sohbetlerden para kazanmak için yeni bir özellik ve hatta içerik oluşturuculara yardımcı olacak bir program sunarak alakalı kalmaya çalıştı, ancak bu rekabete karşı yeterli görünmüyor. Son aylarda Twitter, Facebook, LinkedIn, Telegram ve hatta Spotify gibi şirketler, temelde Clubhouse ile aynı şeyi yapan kendi canlı ses platformlarını tanıttı.

Twitter, özellikle, hem iOS hem de Android kullanıcıları için yaygın olarak bulunan Twitter Spaces adlı ses platformuyla iyi gidiyor. Bu arada, Android beta sürümü yalnızca bugün erken saatlerde duyurulduğu için Clubhouse, yalnızca iPhone‘a yönelik bir uygulama olmaya devam ediyor.

Şirketin Ocak ayında yaklaşık 1 milyar dolar değerinde olmasına ve yeni yatırımcılar aramasına rağmen, Clubhouse‘un geleceği şu anda belirsiz.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!