Ana SayfaHaberClubhouse,...

Clubhouse, Konuşarak Para Kazanabileceği Yeni Özelliğini Duyurdu

Clubhouse, içerik oluşturucular için ilk para kazanma özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Sosyal sesli sohbet uygulaması, tüm kullanıcılara doğrudan platformdaki konuşmacılara para göndermenin bir yolunu sunan Clubhouse Payments‘ı tanıtmak için Stripe ile işbirliği yaptı.

Bir kullanıcının tek yapması gereken en sevdiği konuşmacının profiline gitmek, alttaki Para Gönder düğmesine dokunmak ve ardından vermek istediği miktarı seçmek. Elbette, henüz yapmadıkları takdirde bir kredi veya banka kartı kaydettirmeleri gerekecek. TechCrunch‘ın belirttiği gibi, sanal bir bahşiş kavanozu gibidir ve diğer uygulamalardaki ve web sitelerindeki benzer özelliklerden çok da farklı değildir.

Başlangıç, bir içerik oluşturucunun elde ettiğinden bir kesinti yapmayacak – bir kullanıcının gönderdiklerinin yüzde 100’ü hedeflenen alıcıya gidecek ve gönderenden yalnızca Stripe‘ye gidecek bir işlem ücreti alınacak. Clubhouse, işlemden hiçbir şey kazanmayacak, ancak özellik daha yaygın hale geldiğinde durumun böyle olup olmayacağını söylemedi. Artık tüm kullanıcılar para gönderebilirken, Clubhouse Payments yalnızca küçük bir konuşmacı grubu için etkinleştirildi. Ancak şirket, geri bildirim topladığı ve özelliğe ince ayar yaptığı için ödemeleri dalgalar halinde alma olanağını sunacak.

Clubhouse yaptığı duyuruda, “Bu, içerik oluşturuculara ve doğrudan ödeme almalarına olanak tanıyan birçok özellikten ilki olacak”, bu nedenle gelecekte büyük olasılıkla daha fazlasını göreceğimizi söyledi. Ocak ayında, bir kısmı yeni ortaya çıkan içerik oluşturucuları desteklemeye gidecek olan 100 milyon dolarlık fon topladığı bildirildi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!