Corning Giyilebilir Cihazlar İçin Gorilla Glass SR+’ı Duyurdu

Mobil cihazların panelini korumak için geliştirdikleri camları ile piyasada önemli bir yerde sahip olan Corning, giyilebilir cihazlar için Gorilla Glass SR+ camını duyurdu.

Darbelere ve yansımaya karşı oldukça mukavemetli olarak tasarlanan bu yeni seri, akıllı saat ve fitness bantları için özel olarak tasarlanmış. Corning’ın verdiği bilgilere göre Gorilla Glass SR+, muadil ürünlere göre %25 daha iyi yüzey yansımasına ve %70 daha iyi hasar direncine sahip. (SR+ büyük ihtimalle dünyanın en dayanıklı koruyucu camı olarak bilinen SafiR kristale gönderme yapılmış)

Geliştirilmiş optik performans ile gün ışığı altında çok daha iyi görüş sağlayarak ekranın daha düşük arka aydınlatma ile çalışmasına ve dolaylı olarak da daha iyi batarya süreleri verilebilecek. Ayrıca firmanın söylediğine göre daha iyi dokunmatik hassasiyeti de sunabilecek.

Gorilla Glass SR+ şuan için ticari olarak satışı yapılabiliyor ancak hacimli üretimin başlaması ve cihazların hazırlanması gibi işlemlerden dolayı biz bu camı ticari bir üründe en erken (Samsung Gear S3 dışında) 2016 sonu, 2017 başı gibi görebiliriz.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!