Ana SayfaHaberlerCounterpoint:...

Counterpoint: HMD, İlk Çeyrekte 1,7 Milyondan 2 Milyon Nokia Akıllı Telefon Sattı

HMD Global, Ocak-Mart döneminde 2 milyon Nokia akıllı telefon sattı. NokiaMob, Counterpoint Research tarafından yayınlanan verileri aktaran NokiaMob‘un bildirdiğine göre, bu sayı yıldan yıla arttı (2020’nin 1. çeyreğinde 1,7 milyondu), ancak sevkiyat sayısının 2,8 milyona ulaştığı önceki çeyreğe göre düşüş gösterdi.

Ne yanlış gitti ve ne doğru gitti? Nokia akıllı telefonlar Hindistan’da zemin kaybetti, geçen yıl dördüncü çeyreğe göre% 38,5 ve geçen yıl birinci çeyreğe göre% 17 düştü. Nokias, Afrika ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde iyi durumda ve bu da sevkiyatların Ekim-Aralık çeyreğine kıyasla artmasına yardımcı oldu.

Akıllı telefonlar bir yana, HMD ilk çeyrekte 11 milyon özellikli telefon sattı. Buradaki rakamlar benzer bir paterni takip ediyor – önceki çeyreğe göre yukarı, önceki çeyreğe göre aşağıya. HMD, dünyadaki üçüncü büyük özellikli telefon üreticisi olmaya devam ediyor.

Küresel ölçekte, Nokia markası İlk 10’dan düştü ve şu anda 11. sırada. Bu, her iki tür telefonu da sayıyor, sadece akıllı telefonlara bakıldığında marka bir sıra 18. sıraya düştü.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!