Deezer, HiFi Dahil HomePod ile Yerel Müzik Akışı Entegrasyonunu Duyurdu

Deezer, yerel HomePod entegrasyonunu duyuran en yeni müzik akışı hizmetidir. HomePod ilk başlatıldığında, AirPlay kullanmadan müzik çalmak için bir Apple Music aboneliği gerekiyordu. Ancak geçen yıl Apple, üçüncü taraf hizmetleri desteklemek için API‘leri açtı …

API, geçen sonbaharda iOS 14.3 ile tanıtıldı ve Pandora, gemiye giren ilk hizmetti. Spotify, 2017 yılında HomePod‘un dışında bırakıldığına dair hayal kırıklığını Avrupa Birliği ile paylaştı. Ancak şirket, şu anda mevcut olan API‘yi benimseme planlarını henüz açıklamadı.

Bugün Deezer, API‘yi desteklediklerini duyuruyor. Bu, kullanıcıların Deezer‘ı HomePod mini’de (ve artık durdurulan büyük HomePod’da) varsayılan müzik hizmeti olarak yapılandırabilecekleri anlamına geliyor.

Kurulum sırasında, HomePod‘dan Siri aracılığıyla şarkıları, albümleri ve çalma listelerini çalmasını isteyebilirsiniz. Apple Music kullanmak yerine, ünite doğrudan Deezer hizmetinden yayın yapacaktır.

Deezer, bir Deezer HiFi abonesiyseniz HomePod‘un yüksek kaliteli kayıpsız müzik akışı bile yapabileceğini söylüyor. Ancak entegrasyon, Deezer’ın podcast’lerini veya canlı ses içeriğini kapsamaz; bu sadece müzik.

Başlamak için iPhone‘unuza Deezer uygulamasının en son sürümünü indirin ve iOS 14.3 veya sonraki bir sürüme güncellediğinizden emin olun. Deezer, 73 milyon şarkıdan oluşan bir akış kitaplığı ile yaklaşık 16 milyon aktif kullanıcıya sahiptir.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!