Ana SayfaHaberlerDemokratik...

Demokratik Gruplar, Adil Oylama Sistemi; DecideHUB

Yenilikçi kamera ekipmanları ile tanıdığımız Türk firması Edelkrone, demokratik oylama sistemi DecideHUB ‘ı duyurdu. Proje geliştiren küçük gruplardan yüzlerce çalışanı olan şirketlere kadar bir çok toplulukta yaşadığımız adil oylama ve karar alma mekanizması bu sistemle kökünden değişecek.

Birlikte iş yapan grupların sürdürülebilir olmasında ki en büyük etken grup içinde adil bir yetkilendirme sisteminin olmasından geçer. Grupta alınan kararlar ne kadar adil olursa çözüm üretme, reaksiyon alma ve devamlılık o denli sağlıklı ve sorunsuz olur. Ayrıca yaratılan bu ortamla gruptaki üyelerin memnuniyeti de artacağından üretkenlik ve verimlilik optimum seviyede olacaktır.

Adil Oylama Sistemi; DecideHUB

Yıllardır Edelkrone Ar-Ge bölümünde kullanılan DecideHUB, kullanışlı web arayüz ve Beta sistemi üzerinde ücretisiz olarak kullanıma sunuldu. En az 3 kişilik grup olması kaydıyla her konu hakkında Kabul/Red, Çoktan seçmeli veya Paylaşım Oylaması yapılabiliyor. Grup kişi sayısı olarak bir üst sınırı olmayan platformun en vurucu detayı yetki gücünün gruptaki diğer üyeler tarafından belirleniyor olması.

Gruptaki üyeler kimin daha adil ve ileri görüşlü karar verme yetisi varsa ona daha daha fazla yetki verip oylamada ki gücünü arttırabiliyor. Sistem üzerinde kişi başına verilen 1000 yetki puanını diğer grup üyelerine dağıtarak yapılan oylamarda ki yetkisi belirleniyor. Bu sayede örneğin 1500 yetki puanına sahip olaya daha hakim birinin oyu 500 yetki puanına sahip oyunun 3 katı olabiliyor.

Adil Oylama Sistemi; DecideHUB

Tamamen gizlilik esasına dayalı olan DecideHUB ‘da kullanıcıların diğer üyelere verdiği yetki puanı, oyları vs görünmediği gibi, tek düze evet/hayır’lı oylama sisteminde yaşanan kaç kişinin evet kaç kişini hayır verdiği de anlaşılamıyor. Bu sayade verilen oyların sayımı ile grup için hedef konumuna gelme gibi bir anlaşmazlık durum da ortadan kalkmış oluyor.

Son dönemde gördüğümüz en iyi yazılımsal proje olan DecideHUB ‘ı irili ufaklı bütün grupların kullanmasını tavsiye ediyoruz. Bir sistem ne kadar basit olursa kullanımı o denli zayıf olur. Bundan dolayı komplike sistemler insanın karmaşık ihtiyaçlarını gidermeye daha yakındır. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak siz de kendi grubunuzda adil oylama sistemini kullanabilirsiniz.

Demokratik Grup Sistemi; DecideHUB

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!