Ana SayfaHaberDiscord,...

Discord, Clubhouse Benzeri Sohbet Özelliğini Başlattı

Discord, Clubhouse‘dan bir özellik alan en son şirket oldu. Bir grup dinleyiciye canlı bir sesli görüşme yayınlamanıza olanak tanıyan Stage Channels adlı bir özellik sunuyor. Stage moderatörleri her şeyin sorunsuz gittiğinden emin olmak için oradalar. Birini konuşurken susturma ve hatta kaldırma gücüne sahipler. Seyirci olarak ne zaman konuşmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bir moderatör sizi konuşma sırasına taşıyacak ve parçanızı paylaştıktan sonra seyirciye geri dönecektir.

Şu anda Stage kanalları yalnızca Topluluk sunucuları tarafından kullanılabilir. Sizin ve arkadaşlarınızın bir araya gelip sohbet etmesi için kurabileceğiniz bir sunucunun aksine, bunlar özel gereksinimlere sahiptir. Örneğin, Discord, Toplulukların, üyelerin uyması için açıkça yayınladığı kurallara sahip olması gerektiğini söylüyor. Yine de, bu yönergelerle bile, Sahne kanallarına geniş çapta erişilebilir. Şu anda her şey olduğu gibi, Clubhouse yalnızca iOS‘ta kullanılabilir ve uygulamayı kullanabilmeniz için birisinin sizi platforma davet etmesi gerekiyor.

Aksine, Discord ve sonuç olarak Stage kanalları, Windows, macOS, iOS, Android, Linux ve web üzerinden kullanılabilir. Ve Facebook veya Twitter‘ın aksine, özellik Discord için doğal bir uyum gibi geliyor. Zaten sesli konuşmalar için bir yerdi. Ve pandeminin başlangıcından bu yana, insanlar ve kuruluşlar kitap kulüpleri ve konserler gibi etkinliklere ev sahipliği yapmak için servise akın etti.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!