DuckDuckgo’yu Chrome ve Firefox’a Ekleme

Neredeyse her gün mahremiyetin önemsenmediği ve saldırıya uğradığı bir toplumda yaşıyoruz. Bazı insanlar sonunda gizliliklerinin risk altında olduğunu fark ederler ve kendilerini eğitmeye ve korumalarına yardımcı olacak araçlar hakkında bilgi edinmeye başlarlar.

DuckDuckGo’ya aşina değilseniz, yeterince gizli çevrimiçi izleme olanağına sahip olan ve mahremiyetini geri almak isteyen herkes için bir internet gizlilik şirketidir. On yıldan fazla bir süredir ürünler geliştirdiler, yeni teknolojiler yarattılar ve çevrimiçi gizliliği herkes için basit ve erişilebilir hale getirmek için politika yapıcılarla birlikte çalıştılar.

Ürün yelpazeleri, özel bir arama motorundan izleyici engelleyiciye, çevrimiçi gizli kalmanıza yardımcı olacak mobil tarayıcılara kadar uzanır. DuckDuckGo, aramalarının tamamen anonim olduğunu iddia ediyor.

Kendini kişisel bilgilerinizi saklamayan veya sizi takip etmeyen ve çevrimiçi etkinliklerinizi takip eden bir arama motoru olarak markalaştıran DuckDuckGo, rakiplerini fiyattan değil gizlilikten düşürmeyi başardı.

İşte günlük arama motorunuzla değiş tokuş yapıp yapamayacağınızı görmek için DuckDuckGo’yu Chrome’da veya Mozilla Firefox’ta nasıl kuracağınız.

DuckDuckGo’nun Mozilla Firefox’a Eklenmesi

1. Adım: Bilgisayarınızda, telefonunuzda veya tabletinizde Mozilla Firefox Tarayıcısını açın.

2. Adım: Ekranın sağ üst köşesindeki çubuk simgesine tıklayın ve “Eklentiler” i seçin.

3. Adım: Mozilla eklenti mağazasında DuckDuckGo’yu aramak için Eklenti bul kutusuna DuckDuckGo yazın.

4.Adım: DuckDuckGo’nun ilk seçeneğini seçin ve DuckDuckGo arama motorunu Firefox’a otomatik olarak eklemek için Firefox’a Ekle düğmesine tıklayın.

DuckDuckGo’nun Google Chrome’a ​​Eklenmesi

1.Adım: Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye tıklayın, Diğer Araçlar’ı ve ardından Uzantılar’ı seçin.

2. Adım: Sol taraftaki hamburger simgesine tıklayın ve Chrome eklenti mağazasını açın. Alternatif olarak, Google uzantı mağazasını açmak için bu bağlantıya tıklayın

3. Adım: DuckDuckGo’yu arayın ve aldığınız ilk bağlantıya tıklayın. Chrome’a ​​Ekle’yi seçin. Açılan açılır mesajda Uzantılara ekle’yi seçin.

İzlenmeden internette gezinmeye hazırsınız. Google’ı kullanarak normal taramaya dönmek için DuckDuckGo uzantısını Chrome’dan devre dışı bırakmanız gerekecektir.
DuckDuckGo’yu Chrome’a ​​Ekleyin.

Hangi genel arama motorunun en iyi olduğu sorusunun yanıtı, gizliliğiniz karşılığında küçük bir kolaylıktan ödün verip vermeyeceğinize bağlıdır. Gizlilik odaklı arama motoru DuckDuckGo kullanarak verilerinizin yönetimini üstlenmeye hazırsanız, yorum bölümünde bize bildirin.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!