Ana SayfaHaberDünyanın...

Dünyanın ilk kablosuz akıllı kulaklığı; Dash

2014 yılında Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkan Dünyanın ilk kablosuz akıllı kulaklığı Dash, yeterli bağışı toplayıp üretime başlamıştı. Kulaklıkla ilgili Çeşitli güncellemeler ve geliştirmeler yapan firma küresel pazarda Dash’ın satışa başladı.

Bir kulaklığın teknolojik olarak geldiği son noktayı temsil eden Dash, çeşitli sensörlerle bizi takip edebildiği gibi kapasitif dokunmatik tuşları ve kablosuz yapısı ile de kulaklık deneyimini ileri bir boyuta taşımış. Kulaklık müzik odaklı olmasına rağmen aktivite takibi (kalp atışı, adım sayısı vs) ve telefon görüşmesi yapılabilirken, 1 metre derinliğe kadar su da geçirmiyor.

Alman tasarımcılar tarafında dizayn edilen kulaklığın ön tarafında dokunmatik bir yüzey bulunuyor. Ses açma/kapama, müzik değiştirme, müziği oynatma/durdurma ve çağrı yanıtlama/kapatma gibi bir çok işlev bu dokunmatik panel üzerinden yapılabiliyor.

4GB hafızaya ile gelene kulaklık ortalama 1000 tane şarkı depolayabiliyor. Eğer 4GB depolama sizin için yeterli gelmezse herhangi bir cihazın Bluetooth’u üzerinden de müziklerinizi dinleyebilirsiniz. 100mAh batarya ile (her kulaklık için) 3 saat aktivite takibi ve müzik , 4 saat sadece müzik veya 250 saat bekleme süresi verebiliyor.

2 saat‘den daha kısa bir sürede şarj olan kulaklık bir şarj seti ile bilikte geliyor. Bunun içerisinde kulaklığı harici olarak şarj edilmesini sağlana 2200mAh‘lik bir batarya ve sarj doku yer alıyor. Aktik gürültü engelleme yeteneğine sahip olan kulaklık, şarkı ile baş başa kalınmak istendiğinde çevredeki seslerini engelleyebiliyor. Ayrıca sizin için etrafınızdan gelecek olan bir uyarı önemliyse dış seslere açık hale de getirebiliyorsunuz.

Apple’ın telefon tarafında iPhone 4S‘e, tablet tarafında 3. jenerasyon iPad‘e ve 5. jenerasyon iPod‘a kadar olan cihazlara destek veren kulaklık Android tarafında da 4.3 Jelly sürümüne kadar olan bütün cihazları destekliyor (bazı istisnalar olabilir. Ayrıca firma şuan için Windows 10‘a da sınırlı olarak destek veriyor. Son olarak Dünyanın ilk kablosuz akıllı kulaklığı olan Dash’ın sadece siyah ve beyaz renklerinin olduğunu ve 299$‘dan satıldığının bilgisini verelin.

Ana Kaynak:Bragi
Yan Kaynak:Mashable
YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!