En Popüler 2023 Emojileri ve Emoji Anlamları

Sohbet konuşmalarının sıklıkla kullanılan emojiler artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası. En popüler emojiler ve emoji anlamları Unicode tarafından oluşturulmakta olup daha önce yanlış anlamda kullandığınız emojileri öğrenebilir veya daha önce kullanmadığınız emojileri görüntüleyebilirsiniz.

Metin verileri için bir kodlama standardını oluştur ve koruma görevini üstlenen Unicode grubu ayrıca hangi emojilerin standart hale gelmesi gerektiğinin belirlenmesine yardımcı olmak için emoji popülerliği takip ederek gerekli emojilerin üretimini ve standartlaşmasını sağlıyor. 150 emojiden oluşan en popüler emojiler ve emoji anlamları listesi de grup tarafından belirlenmiş ve anlamlandırılmıştır.

Emoji adı ve emoji anlamları oluşturulurken Türkçe dili ve Türkiye’deki kullanımı dikkat edilmiş ve global anlamlarla ilgili notlar da yazılmıştır. Unicode ekibinin oluşturduğu liste takip edilerek sürekli güncel tutulan en popüler emojiler ve emoji anlamları listesi kullanım sırasına göre üstten aşağıya doğru sıralanmıştır.

No Emoji Emoji Adı Emoji Anlamı
1 😂 Gülmekten gözlerinden yaş gelen emoji “Gülmekten çatladım” gibi bir anlama gelen emoji, komik bir şey olduğunda veya eğlenerek gülme olarak kullanılır.
2 ❤️ Kırmızı renkli kalp emojisi Aşkı ve sevgiyi temsil etmektedir. Tutku ve romantizm anlamlarına da gelmekle birlikte dostça sevgi içinde hem cinsler arasında kullanılabilir.
3 🤣 Gülmekten yerde yuvarlanma emojisi Gülerek yuvarlanıyormuş gibi olan emoji çok çok komik şeyler için “gülmekten yere düşmek” gibi kullanılır.
4 👍 Baş parmak havada emojisi Onaylama sembolüdür. “Tamam” veya “Anlaşıldı” gibi anlamın gelen emojidir.
5 😭 Yüksek sesle ağlayan emoji Sular seller gibi ağlamak gibi bir anlama gelir. Ayrıca şaka yolu ile duruma isyan etmek için kullanılan emojidir.
6 🙏 Birleşmiş eller emojisi Hristiyanlıkta dua etmek için kullanılır. Ayrıca “teşekkür etmek” veya “beşlik çakma” anlamlarına da gelir.
7 😘 Öpücük gönderen emoji Sevgi öpücüğüdür ve sohbet sonrası “Hadi öptüm!” demenin en kısa yoludur. Yapılan bir eleştiriyi daha az kırıcı hale getirebilir.
8 🥰 Üç kalp ile gülen emoji Aşkı ifade eder ve karnında kelebeklerin uçması gibi bir hissi anlatan emojidir.
9 😍 Kalp şeklli gözlerle gülümseyen emoji Aşk dolu bir gülümsemeyi ifade eder. “Çok tatlı!”, “Seni çok seviyorum”, “Çok sevindim!” gibi coşkulu sevgi durumunu anlamına gelen emoji.
10 😊 Gülen gözlerle gülümseyen emoji Sıcak ve gerçekçi mutluluğu gülümsemeyle ifade eder. Ayrıca kızarmış yanaklar mahcubiyet ve utangaçlık anlamına da gelir.
11 🎉 Parti konfetisi emojisi Kutlama ve tebrik anlamına gelen emojidir.
12 😁 Gülen gözlerle sırıtan emoji Mutlu ve eğlenceli bir gülüş olsa da alaycı veya matrak bir gülüş olarak da kullanılan emojidir.
13 💕 İki kalp emojisi Heyecanı, mutluluğu ve coşkuyu simgelemektedir. Birine karşı hayranlık veya çekim duygularını iletmek için sıklıkla bu emoji kullanılır.
14 🥺 Yalvaran veya duygulanmış gözlü emoji Gurur, şükran, üzüntü, öfke ve korku gibi bir dizi duyguyu belirtmek için kullanılabilir. Bir şeyi arzulamak veya istemek için de tercih edilen emoji.
15 😅 Açık ağızlı soğuk terle gülen emoji Zor bir durumun iyi sonuçlanması ile gelen mutluluğu ifade etse de sohbet için garip durumlarda veya rahatsızlığı ifade etmek için de kullanılan emojidir.
16 🔥 Alev / Ateş emojisi Sıcak, ılık ve alevi tasvir eder. Ayrıca “çekici görünüyorsun” anlamına da gelebilmektedir.
17 ☺️ Gözleri kısık gülen surat emojisi Mutluluğu ifade etse de gerçekten çok hoşuna giden durumlar için şirin bir gülümseme ifadesi olarak kullanılabilir.
18 🤦 Elini alnına vuran emoji Pişmanlık, can sıkıntısı ve sinirlilik gibi bir çok duyguyu barındıran emoji, çoğunlukla olumsuz bir olay karşısında kişinin yaşadığı can sıkıntısını ifade eder.
19 ♥️ Siyah kalp emojisi Birine hissedilen gizli sevgiyi anlatan bir emojidir. Kara sevda, platonik aşk, hastalık veya üzüntüyü de temsil etsede. gerçek anlamda oyun kartlarında siyah kupa anlamında gelir.
20 🤷 Omuz silkmek emojisi Çaresilik ve boş vermişliği ifade eden emoji, çoğunlukla “elimden bir şey gelmez” veya “ne yapabilir ki” gibi anlamlarda kullanılır.
21 🙄 Yuvarlanan gözler emojisi Alaycı ve kaçak cevap veya dikkat çekmek için kullanılan emoji ayrıca gözleri başka tarafa çevirerek konuyu değiştirmek içinde kullanılabilir.
22 😆 Açık ağız ve kapalı gözlerle gülen emoji Neşeli, heyecan dolu ve içten kahkaha anlamına gelen emoji komik durumlarda kullanılır.
23 🤗 Sarılan ve tebessüm eden emoji Sevgi ve desteklemeyi ifade eden emoji ayrıca elleri havada mahcubiyet gülümsemesini de yansıtmaktadır.
24 😉 Göz kırpan emoji Şakacı bir ifade olsa da bir konuya eğlenceli bir şekilde dikkat çekmek için de kullanılabilir.
25 🎂 Doğumgünü pastası emojisi Kutlama ve doğum günleri kutlaması anlamına gelir.
26 🤔 Düşünen yüz Herhangi bir konu hakkında soru belirtmek veya bir konu soru sorar gibi dikkat çekmek anlamında kullanılır.
27 👏 Alkışlayan el emojisi Herhangi bir olayı ve gelişmeyi tebrik ve taktir etmek anlamında kullanılır.
28 🙂 Hafifçe gülen yüz / tebessüm emojisi Mutlu bir ifade olsa da ciddi ve mesafeli olması istenen yerlerde veya ironi yapmak anlamında kullanılabilir.
29 😳 Kızarmış surat / Utangaç surat emojisi Genelde utanma yansıtan emoji ayrıca şaşırma manasına da gelir.
30 🥳 Parti şapkalı emoji  Bir gelime ile ilgili eğlenceli olarak kutlamayı ifade eder.
31 😎 Güneş gözlüğüyle gülen emoji Kendinden emin ve cool bir gönderme yapmak anlamın kullanılabilir.
32 👌 Tamam / Onay emojisi Yer yer tamam anlamında kullanılsa da bir tür onay işaretidir.
33 💜 Mor renkli kalp emojisi Dostça bir sevgi anlamına gelir. Ayrıca platonik aşkı, maneviyatı ve gizemi simgelemektedir.
34 😔 Dalgın / Yüzü düşmüş emoji Bir gelişmeden dolayı üzgün olma durumunu belirsede yer yer halsizliği, yorgunluğu ve kırgınlığı ifade edebilir.
35 💪 Kol ve pazı emojisi Güçlü olmayı veya başarmayı ifade ettiği gibi ayrıca spor yapma manasına da gelir.
36 Parıltı / pırıltı emojisi Kutlama veya mutluluğu ifade etmek için kullanılan emojidir.
37 💖 Parlayan kalp emojisi Sevgiyi ve pozitif enerjiyi simgelemektedir. Bir şeye veya birine karşı coşkuyu ve duyguyu ifade etmek için sıklıkla kullanılır.
38 👀 Yana bakan gözler emojisi Bir şeye ciddi olarak dikkat çekmek amacıyla veya ilgili konudan kaçınmak amacıyla kullanılır.
39 😋 Dilini çıkartan sevimli emoji Eğlence ifade eden bir gülme emojisi olsa da yer yer lezzetli yemeklerde kullanılabilir.
40 😏 Tek taraflı gülen ve yana bakan emoji Yaramaz ve muzır bir ifadeyle bir konuya dikkat çekmek için kullanılır.
41 😢 Gözünden bir damla göz yaşı gelen emoji Herhangi bir üzüntülü durumda mutsuzluğu ifade etmek için kullanılır.
42 👉 Sağı işaret eden parmak emojisi Sağ tarafı işaret etmek için kulanılır. Link, kelime, cümle vb şeyleri işaret etmek için kullanılır.
43 💗 Büyüyen kalp emojisi Gelişen ve büyüyen sevgiyi temsil eder. Birinin birine karşı olan duyguların artışını ifade etmek için sıklıkla kullanılır.
44 😩 Yorgun yüz emojisi Herhangi bir konu hakkında sıkıntı ve isyanı ifade etmek için kullanılabilir. Ayrıca aşırı yorgunluk ve bitkinlik anlamında da kullanılır.
45 💯 Yüz puan emojisi 100 üzerinden 100 puan anlamına gelir ve bir konu ve davranışı tebrik etmek veya taktirle onaylamak için kullanılabilir.
46 🌹 Gül emojisi Romantik aşkı veya sevgiyi ifade etmek için kullanılabilir.
47 💞 Dönen Kalp emojisi Hafifliği, düşünceliliği ve mutluluğu temsil eder. Aşık olma ve mutlu olma duygusunu ifade etmek için sıklıkla kullanılırlar.
48 🎈 Balon emojisi Kutlama veya tebrik amacıyla kullanılabilir.
49 💙 Mavi renkli kalp emojisi Güvenilirliği, sadakati ve istikrarı simgelemektedir. Bize güvenlik ve huzur veren birine karşı sevgi ve şefkati ifade etmek için sıklıkla kullanılır.
50 😃
Açık ağızlı gülen emoji
Mutluluğu ve heyecanı aynı anda ifade etmek için kullanılır.
51 😡 Kızgın yüz emojisi Öfke, kızgınlık, nefret veya sinirlilik anlamlarına gelir ve bazen bir konudan hoşlanmadığını sert bir şekilde ifade etmek için de kullanılabilir.
52 💐 Buket çiçek emojisi Bir kişiyi taktir etmek için veya mutluluğu paylaşmak için kullanılabilir.
53 😜 Göz kırpan ve dilini çıkartan emoji Şakacı veya eğlenceli olarak bir konuya gönderme yapmak, şaka yapmak veya gırgıra vurmak için kullanılabilir.
54 🙈 Gözlerini kapatan maymun emojisi Genelde utanmak için kullanılan emoji, görmedim anlamında da kullanılabilir.
55 🤞 İşaret ve orta parmağı çaprazlı el emojisi Bazı kültürlerde iyi şanslar anlamında, söz vermek anlamında veya umut anlamlarında kullanılabilir.
56 😄 Açık ağızla ve kısık gözle gülen emoji Eğlenceli ve samimi bir gülüş veya kahkaha atmayı ifade eder.
57 🤤 Ağzından salya akan  emoji Bir yiyeceği arzılamak veya istemek için kullanılsa da bir konu hakkında hayranlık içinde kullanılabilir.
58 🙌 İki elini kaldıran emoji Kutlama ve tebrik anlamlarına gelen emoji daha çok heyecanlı durumlarda kullanılır.
59 🤪 Çarpık gözlü dilini çıkartan emoji Eğlenceli bir şekilde tiye almak için kullanılan şapşalca bir gülüştür.
60 ❣️ Ünlem / noktalı kalp emojisi Sevgiyi ve şefkati daha basit, daha minimalist bir şekilde simgelemektedir. Birine karşı sevgi ve takdir duygularını iletmek için sıklıkla kullanılır.
61 😀 Sırıtan emoji Daha çok samimi olmayan veya normal bir mutluluğu ifade etmektedir.
62 💋 Öpücük izi emojisi Kadınların ruj öpücük izini temsil eden emoji daha çok çekicilik afede eder ve kadınlar tarafından kullanılır.
63 💀 Kafatası / Kuru kafa emojisi Ölüm ifade eden kafatası emojisi çoğunlukla olumsuz bir şeye dikkat çekmek için kullanılabilir.
64 👇 Aşağı gösteren parmak emojisi Aşağıyı işaret etmek için kulanılır. Link, kelime, cümle vb şeyleri işaret etmek için kullanılır.
65 💔 Kırık kalp emojisi Kalp kırıklığını ifade eden emoji, kişiye duyulan sevginin azaldığı ve melankoli anlamına gelir. Kırık bir ilişkinin veya hatalı bir romantik inancın acısı anlamına da gelir.
66 😌 Rahat yüz emojisi Sakinliği ifade eden emoji bir olaydan sonra rahatlama veya huzura kavuşma anlamlarında da kullanılır.
67 💓 Titreyen / büyüyen kalp emojisi Duygu ve arzuyu sembolize eder. Birine yoğun bir şekilde bağlı olma hissini iletmek için sıklıkla kullanılır.
68 🤩 Yıldız gözlü gülen yüz emojisi Bir olay karşısında şaşkınlığı, heyecanı ve mutluluğu ifade etmek için kullanılır.
69 🙃 Ters yüz emojisi İronik veya alaycı bir gülüş ifade eder. Ayrıca eğlenceli ve neşeli olmayı ifade eder.
70 😬 Ekşitilmiş / dişlerini gösteren emoji Gergin bir yüz ifadesi olan emoji mahçup bir sırıtış anlamında kullanılır.
71 😱 Korku ve çığlık emojisi Korku veya şok olma durumunu ifade eder. Büyük bir endişe ve kaygı için de kullanılabilir.
72 😴 Uyuyan emoji Uyku ifadesi olsa da yorgunluk, sıkılmışlık ve bitkinlik için de kullanılabilir.
73 🤭 Ağzını elle kapatarak gülen emoji Eğlenceli veya komik bir durumda kendini tutma veya nazik bir gülüş anlamına gelir.
74 😐 Tarafsız / nötr yüz emojisi Nötr bir yüz ifadesi olsa da yer yer kızgınlık ve mutsuzluk dolaylı yolla ifade etmek için kullanılabilir.
75 🌞 Güneş yüz emojisi Mutluluk ve pozitifliği ifade eder. Ayrıca gözün baktığı yönde farklı anlamlarda da kullanılabilir.
76 😒 Somurtan / gözünü yatıran emoji Sıkılmış bir yüz ifadesi olan emoji şüpheciliği ve sinirliliği dolaylı yolla ifade etmek için kullanılabilir.
77 😇 Işık halkası ile gülen emoji Masumiyeti ve saflığı temsil etse de dolaylı yollarla farklı anlamlarla kullanılabilir.
78 🌸 Kiraz çiçeği emojisi Sevgi ve mutluluğu ifade etmek için kullanılır.
79 😈 Boynuzlu sinsi gülen yüz emojisi Yaramaz ve sinsi bir gülüş ifadesidir ve imalı yerlerde kullanılır.
80 🎶 Çoklu notalar emojisi Şarkı ve müziği ifade eder.
81 ✌️ Zafer / barış işareti emojisi Barış işaretidir ve başarı ifadesi olarak da kullanılır.
82 🎊 Konfeti topu emojisi Kutlamak ve tebrik etmek için kullanılan emojilerdendir.
83 🥵 Aşırı ısınmış / kızarmış ve terleyen emoji Sıcaklığı ve ısıya bağlı olarak terlemeyi ifade eder.
84 😞 Somurtan mutsuz emoji Yoğun üzüntü, hayal kırıklığı ve pişmanlık gibi bir dizi duyguyu ifade etmek için kullanılır.
85 💚 Yeşil renkli kalp emojisi Umudu, canlılığı ve doğayı simgelemektedir. Ancak aynı zamanda kıskançlık anlamına da gelebilir.
86 ☀️ Parlayan güneş emojisi Güneş ve sıcaklığı ifade etmekte kullanılır.
87 🖤 Siyah renkli kalp emojisi Üzüntüyü, depresyonu, acıyı ve boşluğu temsil eder. Kelime sıklıkla birinin kaybından dolayı duyulan üzüntüyü veya dağılmayı ifade etmek için kullanılır.
88 💰 Para çantası emojisi Para ve zenginliği ifade etmek için kullanılan emojidir.
89 😚 Kapalı gözlerle öpen emoji Sevgi ve aşk ile ilgili romantik öpücüğü temsil eder.
90 👑 Kral tacı emojisi Krallık emojisi olsa da zafer ve başarı için de kullanılabilir.
91 🎁 Hediye kutusu emojisi Kutlamalarda, hediye ve sürpriz yapmayı ifade eder.
92 💥 Çarpışma emojisi Çarpışma, patlama ve şiddeti ifade etmek için kullanılır.
93 🙋 Bir elini kaldıran insan emojisi El sallamak veya söz hakkı almak için kullanılan emojidir.
94 ☹️ Mutsuz yüz emojisi Üzgünlüğü ve mutsuzluğu ifade eder.
95 😑 İfadesiz yüz emojisi Sıkılmışlığı ve ilgisizliği ifade etsede dolaylı olarak bir şeyi ima etmek veya bir şeye dikkat çekmek için de kullanılabilir.
96 🥴 Çarpık gözlü ve dalgalı ağızlı emoji Sersemlemiş bir yüz ifadesidir ve sarhoşluğu da ifade etmektedir.
97 👈 Solu gösteren parmak emojisi Sol tarafı işaret etmek için kulanılır. Link, kelime, cümle vb şeyleri işaret etmek için kullanılır.
98 💩 Pislik yığını emojisi Kötü veya aptal manalarında kullanılır.
99 Onay işareti / Tik emojisi Bir şeyi doğrulama veya onaylamak için kullanılır.
100 👋 El sallama emojisi Karşılamada “Hoş geldin” veya uğurlamada “Güle güle” ifadeleri olarak kullanılır.
101 🤮 Kusan yüz emojisi İğrenme veya tiksinme manalarında kullanılmakla birlikte gerçek manada kusma anlamına da gelir.
102 😤 Burundan buhar çıkan emoji Kızgınlı ve öfke durumu ifade eden emoji, kendinden emin olma ve gururlanma manalarına da gelir.
103 🤢 Midesi bulanan emoji İğrenme ve mide bulantısı anlamında kullanılır. Hastalıkla ilişkili bir emojidir.
104 🌟 Parlayan yıldız emojisi Olumlu anlamda başarı, tebrik ve hayranlığı ifade eder.
105 Ünlem işareti emojisi Vurgulamak ve dikkat çekmek için kullanılır.
106 😥 Üzgün ve rahatlamış emoji Üzüntü, endişe ve rahatlama manasına gelir.
107 🌈 Gökkuşağı emojisi Mutluluğu, sevgiyi ve heyecanı ifade eder.
108 💛 Sarı renkli kalp emojisi Dostluğu, mutluluğu ve neşeyi temsil eder. Sık sık bir arkadaşa veya sevilen birine şükran ve takdiri ifade etmek için kullanılır.
109 😝 Dilini çıkartan gözleri kapalı emoji Şakacı ve eğlenceli bir yüz ifadesidir.
110 😫 Yorgun emoji Yorgunluk ve bunalmışlığı ifade eder ve bıkkınlık durumlarıda kullanılabilir.
111 😲 Şaşkın emoji Şakınlık durumlarında kullanlan emojidir.
112 🖕 Orta parmak emojisi Küfür anlamına gelir ve aşağılamak için kullanılır.
113 ‼️ Çift ünlem emojisi Çok fazla vurgulamak ve dikkat çekmek için kullanılır.
114 🔴 Büyük kırmızı daire emojisi Dur anlamında kullanılmakla beraber ayrıca video kayıt anlamında da kullanılabilmektedir.
115 🌻 Ayçiçeği emojisi Ayçiçeği için kullanıldığı gibi doğa ve güneşi ifade etmek için de kullanılmaktadır.
116 🤯 Patlayan kafayla şok olan emoji Yoğun şok ve şaşkınlığı ifade etmek için kullanılır.
117 💃 Dansçı emojisi Eğlenceli ve kaygısız olma durumunu ifade eden emojidir.
118 👊 Yumruk işareti emojisi Yumruk yumruğa tokuşturmak veya dovüş anlamlarında kullanılır.
119 🤬 Ağzı kaplayan sembollerle küfür eden kızgın emoji Aşırı bir kızgınlık ve küfür etmek anlamına gelir.
120 🏃 Koşucu emojisi Spor yapmak veya acele etmek için kullanılır.
121 😕 Ağzısın bir yanı düşmüş somurtan emoji Hayal kırıklığı, üzgünlük ve kafa karışıklığı için kullanılan emojidir.
122 👁️ Göz emojisi İzledim veya gördüm anlamlarında olduğu gibi ayrıca gerçek manada göz anlamında da kullanılır.
123 Yüksek gerilim emojisi Yüksek gerilim, enerji ve tehlikeli ifade eder.
124 Sıcak içeçek emojisi Kahve ve çay anlamlarında kullanılır.
125 🍀 Dört yapraklı yonca emojisi Bazı kültürlerde iyi şans anlamında kullanılır.
126 💦 Ter / su emojisi Yoğun işi ve ter anlamında kullanılır.
127 Yıldız emojisi Başarı ve tebrik etmede kullanılabilir.
128 🦋 Kelebek emojisi Güzellik ve zarafet anlamına gelsede, değişim ve özgürlük anlamlarında da kullanılmaktadır.
129 🤨 Tek kaşını kaldırılmış emoji Şüpheci bir bakış emojisi olmakla birlikte bir şey hakkın kuşkulandığında kullanılabilmektedir.
130 🌺 Ebegümeci / Hibiskus emojisi Sevgi ve güzellik anlamına gelir. Bir tür çiçek olarak kullanılır.
131 😹 Gözyaşlarıyla gülen kedi emojisi Aşırı mutlu ve kahkaha atma durumda kullanılır.
132 🤘 Boynuz el emojisi Rock sembolü olarak kullanılır.
133 🌷 Lale emojisi Bahar ve doğa anlamına gelir ve Lale çiçeği anlamında kullanılır.
134 💝 Kurdeleli kalp emojisi Sevgi ve mutluluk armağanını simgelemektedir. Bir hediyeye veya bir kişiye minnettarlığı ifade etmek için kullanılabilir.
135 💤 Uyuma emojisi Uyku ve yorgunluğu ifade eder.
136 🤝 Tokalaşma emojisi El sıkışması olmakla beraber katılıyorum veya onaylıyorum anlamında kullanılır.
137 🐰 Tavşan yüz emojisi Şirinlik ve mutluluk anlamına gelir.
138 😓 Soğuk ter akıtan yorgun emoji Üzgünlük, mutsuzluk ve hayal kırıklığı anlamına gelir.
139 💘 Okla vurulmuş kalp emojisi Şiddetli ilgiyi ve ilk aşkı simgelemektedir. Sıklıkla birine karşı anında duyulan ilgiyi ifade etmek için kullanılır.
140 🍻 Bira bardaklarının tokuşturma emojisi Alkol ve bira anlamına geldiği gibi içki türünden bağımsız şerefe gibi bir anlamı da vardır.
141 😟 Endişeli emoji Endişe ve kaygı anlamına gelen emojidir.
142 😣 Azimli emoji Çaresizlik ve hayat kırıklığı anlamına gelen ifadedir.
143 🧐 Tek Gözlüklü emoji Düşünme ve gözlemleme anlamına gelir ve bir şeye dikkat çekmek için kullanılır.
144 😠 Kızgın emoji Öfke ve kızgınlığı ifade eder.
145 🤠 Kovboy şapkalı emoji Maceraya atılmayı ve kendine güzeni temsil eden emoji ayrıca gerçek manada kovboy anlamına da gelir.
146 😻 Gözleri kalp şeklinde gülümseyen kedi emojisi Tatlı bir sevgi ifadesi veya hayranlığı ifade eder.
147 🌙 Hilal emojisi Geceyi ve uykuyu temsil ede emoji ayrıca gizem anlamına da gelir.
148 😛 Dil çıkartan yüz emoji Şaka ve alay ifade eden emojidir. Bir şeyi tiye almak için kullanılabilir.
149 🤙 Beni ara emojisi Beni ara anlamına geldiği gibi dostça selamlama için de kullanılabilir.
150 🙊 Ağzını kapatan maymun emojisi Sözlemedim anlamına gelse de sır tutma için de kullanılır.

 

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!