Eski Nokia ve HMD Yöneticisi Juho Sarvikas Qualcomm’a Katıldı

Juho Sarvikas, son on yılın büyük bir bölümünde Nokia akıllı telefonlarının arkasındaki itici güç oldu. Sevilen akıllı telefon markasının yeniden doğuşunun ardından HMD Global‘de Baş Ürün Sorumlusu olarak görev yaptı, ancak şimdi Qualcomm‘a katılıyor.

12 Nisan’dan itibaren Sarvikas, San Diego’da Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika bölümünün başkanı olacak.

Değişiklik, Qualcomm Global başkanı Jim Cathey tarafından Twitter‘da duyuruldu. Sarvikas, sosyal medyada San Diego’daki diğer önemli yöneticiler, medya çalışanları ve hayranları tarafından sıcak bir şekilde memnuniyetle karşılanan haberi doğrulayan bir retweet ile takip etti. Sarvikas, HMD Global‘de 4,5 yıl ve akıllı telefon dünyasında 15 yıldan fazla bir süre sonra çip üreticisine geçti.

HMD Global, 2016 yılında Nokia adını hayata döndürmek için kuruldu ve şirket, daha sonra Microsoft tarafından satın alınan orijinal Nokia holdinginin bir parçası olan ekiplerden bazılarından oluşuyordu. Sarvikas’ın Baş Ürün Sorumlusu rolü, ana notların çoğuna ev sahipliği yapması ve sosyal medyadaki aktif varlığı sayesinde sonunda onu Nokia akıllı telefonlarının yüzü yaptı.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!