Ana SayfaHaberFacebook,...

Facebook, Covid-19 Aşılamasını Teşvik Etmek İçin Yeni Profil Çerçeveleri ve Çıkartma Yayınladı

Facebook, Covid-19 aşılamasını teşvik etmek için yeni özellikler başlattı. Facebook‘ta Covid-19 aşı profil çerçevelerini ve Instagram‘da yeni bir çıkartmayı başlattı. Facebook, yeni profil çerçevelerini başlatmak için ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) ile ortaklık kurduğunu söyledi. Facebook bir blogda, “Yeni çerçeveler, COVID-19 aşıları için desteğinizi paylaşmanıza ve saygı duyduğunuz ve değer verdiğiniz diğer kişilerin de aynı şeyi yaptığını görmenize izin verecek” dedi.

Facebook, Covid-19 Aşılamasını Teşvik Etmek İçin Yeni Profil Çerçeveleri ve Çıkartma Yayınladı

Facebook “Ulusal ve küresel sağlık yetkilileriyle yakın bir şekilde çalışarak ve ölçeğimizi insanlara hızlı bir şekilde ulaşmak için kullanarak, insanların güvenilir bilgiler edinmesine yardımcı olmak, aşı olmak ve başkalarını da aynı şeyi yapmaya teşvik etmek için üzerimize düşeni yapıyoruz, böylece güvenli bir şekilde bir araya gelebiliyoruz”

Yeni Facebook profil çerçeveleri, “Covid-19 aşısını yaptırdım” ve “Hadi aşı olalım” mesajlarını taşıyor. Facebook ayrıca Haber Kaynağında Covid-19 aşı çerçevelerini kullanan kişilerin bir özetini de gösterecek. Facebook, Covid-19 aşı çerçevelerini başlatmak için kısa süre önce Birleşik Krallık’taki Ulusal Sağlık Hizmetleri (NHS) ile ortaklık kurdu. İngiltere’de Facebook‘taki insanların dörtte birinin zaten profil çerçevesini kullandığı söylendi.

Instagram‘da Hikayelerde kullanılabilecek bir “Aşı olalım” etiketi var. Yeni çıkartma, dünya genelinde Instagram uygulamasında görülebilir.

Facebook, arkadaşlardan ve aileden bu tür bir katılımın insanlar üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini ve daha fazla insanın Covid-19 aşısı yaptırmasına yol açabileceğini söylüyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!