Ana SayfaHaberFacebook,...

Facebook, Covid-19 Aşıları Hakkındaki Yanlış Bilgileri Kaldıracak

Facebook, COVID-19 aşıları hakkında “halk sağlığı uzmanları tarafından çürütülmüş” yanlış iddiaları kaldıracak. Aynı zamanda, COVID-19 aşıları hakkındaki yanlış iddiaların listesinin düzenli olarak güncelleneceğini söylüyor.

Facebook, bir blog yazısında ”zarara yol açabilecek virüs hakkındaki yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için politikamızı uygulamamızın başka bir yoludur ” dedi. Kaldırma politikasının uygulanmasının zaman alacağını ve halk sağlığı yetkililerinin rehberliğine dayanarak değişebileceğini de sözlerine ekledi.

Hangi Bilgiler Kaldırılacak?

Politika duyurusu içerik olarak kapsamlı değil, fakat siteden nelerin kaldırılacağına dair birkaç örnek verebiliriz. Aşıların güvenliği, etkinliği, içerikleri veya yan etkileri hakkında yanlış iddiaları içeren yazılar ve görseller. Örneğin, COVID-19 aşılarının mikroçipler veya resmi aşı içeriği listesinde yer almayan herhangi bir şey içerdiğine dair yanlış iddiaları kaldıracaklar.

Kaldırma işlemleri Instagram için de geçerli olacak. Bazı uzmanlar, bu tür politikaların aşılarla ilgili yanlış bilgi akışını durdurmak için çok geç geldiğini söylüyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!