Ana SayfaHaberFacebook,...

Facebook, iOS 14.5 Kullanıcılarını, Uygulamalarının “Ücretsiz” Kalması İçin İzlemeyi Etkinleştirmeye Teşvik Ediyor

Facebook, Apple iOS 14.5 ile isteğe bağlı hale getirmeden önce uygulama takibini teşvik etmeye karar verdi ve şimdi benimsemeyi teşvik etmek için baskı taktikleri kullanıyor. Teknoloji uzmanı Ashkan Soltani ve The Verge, Facebook ve Instagram’ın iOS kullanıcılarına uygulama izleme konseptini ortaya koyan bildirimler gösterdiğini keşfetti. Facebook, bu seçeneğin yalnızca daha kişiselleştirilmiş reklamlar göstermediğini, aynı zamanda işletmeleri desteklediğini ve uygulamaların “ücretsiz” kalmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Şirket, Nisan ayı sonlarında güncellenmiş bir blog gönderisindeki bildirimleri ayrıntılı olarak açıkladı, ancak “eğitim ekranları” (Facebook’un tanımladığı şekliyle) şimdiye kadar pek dikkat çekmedi.

Facebook’un uygulama takibi için zor satışı denemesi şaşırtıcı değil. Kişiselleştirilmiş reklamlar, Facebook’un işinde önemli bir rol oynar ve bunları etkili bir şekilde devre dışı bırakmak için iOS 14.5‘i kullanmak internet devinin alt çizgisine zarar verebilir. Bildirimler, en azından bazı müşterilerin uygulama takibini sürdürmesine yol açarsa şirket için faydalı olabilir. Aynı zamanda, Facebook’un işinin veri toplama etrafında döndüğünü hatırlatıyorlar – gizlilik bilincindeyseniz, durabilirsiniz.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!