Ana SayfaHaberFacebook,...

Facebook, Mark Zuckerberg’in Güvenliği İçin 23 Milyon Dolar Harcadı

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na yapılan yıllık bir vekaletname, Facebook‘un son mali yılında CEO‘su Mark Zuckerberg‘in güvenliği için 23 milyon dolar harcadığını ortaya çıkardı.

Dosyalama, güvenlik maliyetlerinin Facebook kurucusunun geçen yıl çeşitli tazminatlar şeklinde aldığı 23 milyon doların çoğunu oluşturduğunu ortaya çıkardı. Şirket, Zuckerberg‘in kişisel güvenliği için konutlarında ve kişisel seyahatlerinde bir önceki mali yılda 10,4 dolara kıyasla yaklaşık 13,4 milyon dolar harcadı. Zuckerberg, ek güvenlik maliyetlerini karşılamak için ek olarak 10 milyon dolarlık vergi öncesi ödenek aldı.

Şirket geçen yıl yaptığı dosyada, geçen yıl artan maliyetlerin çoğunlukla düzenli kişisel seyahatlerden, salgın sırasında güvenlik protokolleriyle ilgili maliyetlerden, 2020 ABD seçimleri sırasında artan güvenlik kapsamından ve diğerlerinin yanı sıra artan güvenlik riskinin olduğu diğer dönemlerden kaynaklandığını söyledi.

“Bay Zuckerberg‘in rolünün onu benzersiz bir konuma getirdiğine inanıyoruz: Facebook ile eşanlamlıdır ve sonuç olarak, şirketimizle ilgili olumsuz duygular doğrudan Bay Zuckerberg ile ilişkilendirilir ve genellikle Bay Zuckerberg‘e aktarılır. Bay Zuckerberg, büyük ölçüde kullanıcı tabanımızın büyüklüğü ve küresel medyaya, yasama organlarına ve düzenleyici ilgiye sürekli maruz kalmamızın bir sonucu olarak, dünyanın en tanınmış yöneticilerinden biridir ”dedi.

“Tazminat, atama ve yönetişim komitesi, bu maliyetlerin tehdit ortamı ışığında uygun ve gerekli olduğuna ve Bay Zuckerberg‘in yıllık maaş olarak yalnızca 1 ABD doları almayı talep ettiği ve herhangi bir ikramiye, özsermaye ödülü veya başka bir şey almadığı gerçeğine inanıyor. teşvik tazminatı, ”diye ekledi şirket.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!