Ana SayfaHaberlerFacebook,...

Facebook, Messenger ve Instagram Özelliklerini Geçici Olarak Kapatıyor

Facebook, Avrupa’daki Messenger ve Instagram kullanıcılarına bazı özelliklerin geçici olarak devre dışı bırakacağını bildiriyor. Bu hafta hem Facebook Messenger hem de Instagram uygulamalarında Avrupalı ​​kullanıcılar için küçük bir mesaj yayınlandı. Bazı özelliklerin devre dışı bırakılmasının sebebi “Avrupa’da mesajlaşma hizmetleri kurallarına uymak içindir” diye belirtti.

Facebook tam olarak hangi özelliklerin eksik olacağını açıklamıyor, ancak şirket destek sayfasında hem Messenger hem de Instagram anketlerinin şu anda Avrupa’da kullanılamadığını, Instagram‘da çıkartma eksikliği ve Messenger‘da kişiselleştirilmiş yanıtların bulunmadığını ortaya koyuyor. Diğer eksik özellikler Messenger‘da belirli dosya gönderilerinin olmaması, takma adların olmaması veya Instagram‘daki DM’lerde AR efektlerini paylaşma olabilir.

Facebook, Messenger ve Instagram Ozelliklerini Gecici Olarak Kapatiyor2

Facebook, AB ülkelerindeki veri kullanımına ilişkin yeni kurallara uymak için bu özelliklerin bazılarını geçici olarak devre dışı bıraktı. 2002 Gizlilik ve Elektronik İletişim Direktifinin (eGizlilik Direktifi) yer alan ulusal uygulamaların bir parçasıdır. Bu yönerge, Avrupa Birliği’nin parçası olan ülkelerde faaliyet gösteren iletişim hizmetleri genelinde veri kullanımına dair katı kurallar içeriyor.

Facebook‘un devre dışı bıraktığı özellikler Avrupalı ​​kullanıcılar için ne zaman eski durumuna getireceği net değil, ancak bir sözcü The Verge’e çoğunun “çok yakında” geri döneceğini söylemiş.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!