Ana SayfaHaberFacebook’tan...

Facebook’tan COVID-19 Aşısı İçin Yeni Adım

Facebook, COVID-19 için “ne zaman ve nerede aşı olabileceğinizi” gösteren ve randevu almanıza yardımcı olacak bir bağlantı sağlayan bir araç başlattığını duyurdu. Yeni özellik, COVID-19 Bilgi Merkezinde gösterilecek ve ABD ve diğer ülkeler yetişkinleri aşılamaya başladığında gelecek. CEO Mark Zuckerberg‘in bir gönderisine göre amaç, “50 milyon insanı COVID-19 aşıları almaya bir adım daha yaklaştırmaya yardımcı olmak”.

Facebook’tan COVID-19 Aşısı İçin Yeni Adım

Aracı oluşturmak için Facebook, VaccineFinder.org web sitesini işleten Boston Çocuk Hastanesi ile ortaklık kurdu. Bugünden itibaren COVID-19 Bilgi Merkezinde bulunan bu araç, çalışma saatlerini, iletişim bilgilerini ve aşı randevusu yapmak için gerekli bağlantıları sağlayacaktır. 71 farklı dilde desteklenecek ve Facebook, aşılar daha yaygın hale geldiğinde bunu diğer ülkelere de yaymayı planlıyor.

Facebook ayrıca, COVID-19 Bilgi Merkezi’ni Instagram‘a getireceğini ve “orada da belirgin bir şekilde göstereceğini” açıkladı. Facebook portalında olduğu gibi, Instagram Blog’a göre araç yerel yönetimlerden ve Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) en son virüs bilgilerini gösterecek. Facebook, “Instagram Hikayelerinde de yeni çıkartmalar göreceksiniz, böylece insanlar başkalarına kendilerine sunulduğunda aşı olmaları için ilham verebilirler” dedi.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!