Ana SayfaHaberlerFacebook'tan...

Facebook’tan Reels İçin Yeni Adım

Facebook Salı günü, geçtiğimiz yıldan beri Hindistan‘da test ettiği bir özellik olan platformunda kısa biçimli videoların resmi lansmanını duyurdu. Bu özellik artık “Facebook Reels” olarak adlandırılıyor. Facebook ayrıca, seçkin Instagram içerik oluşturucularının Reels’lerini Facebook’ta paylaşmalarına izin vereceğini duyurdu. Bu özellik ilk olarak Hindistan’da test ediliyor.

Facebook, TikTok benzeri kısa biçimli videolarını Reels olarak yeniden markalaştırıyor. Facebook, geçtiğimiz yıl Hindistan’da kullanıcıların Haber Kaynağında kısa form videolar oluşturma ve paylaşma yeteneklerini test etmeye başlamıştı. Facebook Reels, kullanıcıların Facebook’un müzik kitaplığından bir şarkı seçebileceği, farklı efektler seçebileceği, bir zamanlayıcı ayarlayabileceği, videoyu hızlandırabileceği veya yavaşlatabileceği ve daha fazlasını yapabileceği Instagram Reels’e benzer.

Facebook hala Reelsleri her platformda farklı tutuyor. Facebook Reels, Haber Kaynağında paylaşma seçeneği ile Facebook’ta kalacak. Aynı şey, yalnızca uygulamada paylaşılabilen Instagram Reelslerin için de geçerli. Facebook, platformlar arası paylaşıma izin veriyor yalnızca seçkin içerik oluşturucular içindir. Facebook’un bu özelliği Instagram’daki tüm içerik oluşturuculara ne zaman açacağına dair henüz bir bilgi yok.

Pooja Dhingra, Ashish Chanchlani, Awez Darbar ve Bong Guy gibi belirli Instagram içerik oluşturucuları, Instagram Reelsleini önerilen videolar olarak Facebook’ta paylaşma seçeneğine sahip olacak. Bu testin parçası olan içerik oluşturucular, Reelsleri Facebook’ta paylaşma seçeneği görecekler. Bu Mikrolar, Facebook’ta içerik oluşturucunun Instagram kullanıcı adına sahip herkese önerilen içerik olarak gösterilecektir.

En son test, Facebook’un Hindistan’daki kısa biçimli video çılgınlığından kazanç sağlama çabasının bir parçası olarak TikTok’un başlattığı bir şey olarak geldi. TikTok yasağından kısa bir süre sonra burada Instagram Reels’ı başlattı ve ayrıca Hindistan’da ilk olarak özel bir Reels Tab’ı tanıttı. Ayrıca, Instagram Lite uygulamasında ilk olarak Hindistan’daki kullanıcılar için Reelslerin kullanılmasını sağladı.

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!