Ford, 563 Beygirlik Elektrikli F-150’yi Tanıttı

Ford‘un ilk hibrit F-150‘sini piyasaya sürmesinden sadece bir yıl sonra şirket, ikonik kamyonunun tamamen elektrikli bir versiyonunu sergilemeye hazır. F-150 Lightning, Tesla‘nın Cybertruck, Hummer EV ve diğerleri dahil olmak üzere sokaklara çıkmak üzere olan bir dizi elektrikli pikap ve SUV’a liderlik etmeye hazırlandığı için “geleceğin kamyonu” faturasını karşılıyor.

Ford, 563 Beygirlik Elektrikli F-150’yi Tanıttı

Bu çift motorlu kamyon, 563 beygir gücü ve 775 lb.-ft. tork, şimdiye kadarki en fazla F-150. Bir halat çekme yarışını kimin kazanacağı belli değil, ancak biri sizi bir drag yarışına davet ederse, Ford orta dört saniye aralığında 0 – 60 MPH yönetebileceğini söylüyor.

Her zaman 4×4 modunda ve herhangi bir yengeç yürüme özelliğine sahip olmasa da, genişletilmiş menzil versiyonunda 1,800 pound ve 10.000 pound nominal yük ve çekme limitleri ile dört sürüş modu mevcuttur. Oh, ve ön tarafta motor olmadığından, sadece bir tuş takımı koduyla açabileceğiniz kuru, kilitlenebilir saklama sağlamak için 400 litrelik bir boşluğa sahiptir. Aynı zamanda benzersiz bir şekilde bağımsız bir arka süspansiyon ile donatılmıştır.

Mustang Mach-E gibi, elektrikli F-150 de otoyolda eller serbest sürüş için BlueCruise yardımı ve Amazon Alexa’yı etkinleştiren en yeni Sync 4A bilgi-eğlence sistemi ve kablosuz CarPlay / Android Auto gibi akıllı özelliklerle doludur. 15,5 inç dokunmatik ekran. İki dakikadan kısa sürede yüklenebilen OTA güncellemelerine hazırdır ve aracı kilitlemek, kilidini açmak ve çalıştırmak için akıllı telefonunuzu anahtar olarak kullanmayı destekleyen ilk F Serisi’dir.

Başlangıçta 100.000 $ ‘lık bir model olarak satışa sunulacak olan Hummer EV süper kamyonundan farklı olarak, Ford’un elektrikli kamyonu önümüzdeki baharda daha geniş bir çekicilik için çıkacak. Sadece Tesla’nın Cybertruck’ında olduğu gibi, sadeleştirilmiş bir ticari model 40.000 $ ‘dan daha düşük bir fiyata sunulurken, orta seviye XLT daha fazla özellik ile 52.974 $’ a mal olacak.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!