Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos (Pil ve Donanım)

Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos işlemcili modellerinin Pil ve donanım performansını, yayınlanan grafiksel test sonuçlarına göre inceleyip, hangisinin daha iyi olduğuna karar vereceğiz.

Bilindiği üzere Galaxy S7 edge’in SnapDragon ve Exynos olmak üzere 2 farklı versiyonu var. Yapılan testlerde SnapDragon işlemcili modellerde kullanılan modemin ABD ve Çin gibi bölgelerde daha iyi sonuç vermesi, Exynos modellerininde Avrupa gibi ülkelerde verili alışverişi konusunda bir sıkıntı yaşatmaması nedeni ile böyle bir ayrıma gidilmiş.

Ülkemizde de Galaxy S7 edge’in Exynos versiyonu ile gelmesi SnapDragon ve Exynos’lu modeller arasında ne gibi farklar olduğunu, ülkemiz de satışa çıkan modelin SnapDragon’lu modele göre ne kadar iyi, ne kadar kötü olduğu teknoloji meraklıları ve telefonu alacak olan bir kesim tarafından merak ediliyordu.

Her iki modelin eşit koşullarda yapılan beinmark testlerinden elde edilen sonuca göre Galaxy S7 edge’in özelleştirilmiş 4 çekirdeğe sahip olan SnapDragon 820’li versiyonu daha iyi bir performans sunarken, Galaxy S7 edge’in 8 çekirdekli Exynos 8890 Octa’lı modeli biraz daha geriden geliyor.

Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos (Donanım)

Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_001 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_002 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_003 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_004 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_005 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_006 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_007 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos donanım_008

Batarya performansına gelindiğinde ise Samsung’un 8 çekirdekli Exynos 8890 Octa işlemcisi  SnapDragon 820 işlemcisinden çok ciddi seviyede daha az enerji kullandığı gözlere çarpıyor. Samsung’un Exynos işlemcisinin daha az enerji tüketesi için özellikle çalıştığını örüyoruz.

Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos (Pil)

Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos Pil_001 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos Pil_002 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos Pil_003 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos Pil_004 Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos Pil_005

Test sonuçlarından anlaşılacağı üzere Exynos 8890 Octa işlemcili Galaxy S7 edge modeli donanım gücü olarak SnapDragon’lu Galaxy S7 edge’den daha az güçlü olsa da batarya performansına gelindiğinde o tarafta Exynos’lu Galaxy S7 edge modeli açık ara farkla lider olduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy S7 edge veya Galaxy S7 alacak arkadaşlar gönül rahatlığı ile Exynos 8890 Octa işlemcili Galaxy S7’yi alabilirler. Zira donanım tarafından ufak bir farklar olsa da batarya tarafında genel kullanımı doğrudan etkileyecek çok ciddi kazanımlara sahip.

Siz yayınlanan bu test sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz? Galaxy S7 edge veya Galaxy S7 alacak olsanız SnapDragon’lu modeli mi, Exynos’lu modeli mi tercih edersiniz?

Ana Kaynak:GSMArena
YORUM ALANI
  1. Bende s7 var fakat pili normal kullanımda 24 saat zor gidiyor,daha öncesinde g2 vardı ve 3 yılın sonunda s7 den daha fazla gidiyordu,sizce bu normal mi?

    • Normal değil. Hem batarya olarak hem de donanım olarak çok daha iyi olan bir telefon.

      Telefonu fabrika ayarlarına dönderin, sıfırlayın. Faydası olacaktır. Bazı güncellemelerden sonra telefonun yazılımı daha fazla enerji tüketebiliyor. Ben de genelde OTA güncellemesinden sonra telefonu fabrika ayarlarına getiriyorum.

      Ayrıca forumlardan da bakmanızı öneririm. Google’a “Galaxy S7 kullanıcıları kulübü” yazarsanız karşınıza çıkan sayfalarda da bu konuyu araştırın.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!