Galaxy S7 Exynos 8890 vs Snapdragon 820 hız testi

Galaxy S7 Exynos 8890 vs Snapdragon 820 hız testi yayınlayan PhoneBuff sitesi, telefonlar dahili olarak gelen ve sonradan yüklemiş uygulamaları tek tek açarak hangisinin daha hızlı uygulama açtığını ve RAM’den uygulamayı daha hızlı çağırdığını ölçmüş.

Bilindiği üzere Galaxy S7 edge’in SnapDragon ve Exynos olmak üzere 2 farklı versiyonu var. Yapılan testlerde SnapDragon işlemcili modellerde kullanılan modemin ABD ve Çin gibi bölgelerde daha iyi sonuç vermesi, Exynos modellerininde Avrupa gibi ülkelerde verili alışverişi konusunda bir sıkıntı yaşatmaması nedeni ile böyle bir ayrıma gidilmiş.

Ancak hem Amerikalı ve Çinli müşteriler hemde diğer global ülkelerdeki müşteriler hangisinin daha iyi olduğunu merak ediyorlardı. Geçtiğimiz günlerde de yine bir teknoloji sitesi iki telefonun donanım ve batarya test sonuçlarını yayınlamıştı. (Yazımıza “Galaxy S7 edge SnapDragon vs Exynos (Pil ve Donanım)” tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Videodan da göreceğiniz üzere ülkemizde de satışta olan Galaxy S7 Exynos 8890 modelinin Snapdragon 820’den daha hızlı olduğu görülüyor. Uygulamaları daha hızlı açtığı gibi RAM’de olan uygulamaları da daha hızlı çağırıyor.

Aslında sentetik test sonuçlarında Snapdragon 820 işlemcisi her ne kadar daha yüksek puan alsa da, Samsung’un kendi tasarladığı Exynos 8890 işlemcisi hem batarya anlamında hem de yazılım anlamında çok daha iyi optimize edilmiş gibi gözüküyor.

Sonuç olarak Galaxy S7 Exynos 8890 vs Snapdragon 820 hız testi sonucundan ve önce yapılan test sonucundan şunu özetleyebiliriz: Galaxy S7 Exynos 8890’lı model batarya, yazılım ve ısınma anlamında daha iyiyken, Galaxy S7 Snapdragon 820’li model saf donanım gücü, GPU gücü anlamından daha üstün olduğu görülüyor.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!