Ana SayfaHaberlerGetirYemek’ten...

GetirYemek’ten İyi Haber: Komisyon Alınmayacak

GetirYemek, Covid-19 pandemisinden büyük ölçüde etkilenen yeme-içme sektörünü rahatlatacak bir açıklama yaptı. GetirYemek CEO’su Batuhan Gültakan’ın yaptığı açıklamaya göre; Ocak ayı sonuna dek restoranlardan komisyon alınmayacak.

Covid-19 pandemisi hemen hemen her sektörü olumsuz bir şekilde etkiledi. Bu sektörlerin başında da yeme-içme sektörü geliyor. Ancak sektöre dair iyi haberler de var. 2019’un Şubat ayında hizmet vermeye başlayan GetirYemek, sipariş komisyonunu Ocak sonuna kadar kaldırarak restoranlara destek olacağını açıkladı.

GetirYemek CEO’su Batuhan Gültakan, konuyla ilgili şu şekilde bir açıklama yaptı:
“COVID-19 pandemisinin en çok sekteye uğrattığı sektörlerin başında yeme – içme sektörü geliyor. Şu anda pek çok işletme ayakta kalmaya çalışıyor. Kurulduğumuz günden bu yana restoran iş ortaklarımızın yanında yer aldık. Onlarla birlikte büyüyeceğimizin bilinciyle, dayanışma içinde hareket ettik. Bu duruşumuz bugün de değişmedi. GetirYemek’teki sipariş yönlendirme hizmeti komisyonumuzu Ocak ayı sonuna kadar kaldırdık. Bu zorlu süreçte üzerimize düşeni yaparak, restoranlarımıza tam destek sağlamaya devam edeceğiz.”

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan sokağa çıkma yasaklarının yanı sıra restoranların belirli bir saat diliminde yalnızca paket servis olarak hizmet verebilmeleri, yeme-içme sektörü açısından negatif bir durumdu. Ancak restoranlar GetirYemek ve diğer web siteleri/uygulamalar ile müşterilere ulaşarak hizmet sağlamaya devam ediyor. 

YORUM ALANI

Anonimsiniz. İsterseniz

yapabilirsiniz.

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!