Ana SayfaHaberlerGmail’e...

Gmail’e Alternatif En Özel E-Posta Servisi Criptext’le Tanışın

Criptext, kullanıcıların mevcut gelen kutularında daha fazla güvenliğe sahip olmalarını sağlayan Gmail için basit bir şifreleme uzantısı olarak 2014 yılında başladı. Ancak 2015 yılında şirket Panama hükümeti tarafından hükümet gözetlemesinin kurbanı oldu. Bu, dünya çapında artan gizlilik ihlalleri ile birlikte, eşi ve benzeri olmayan bir e-posta hizmeti oluşturmaya motive etti.

Criptext ile kontrolü kullanıcıya geri veriyor. Tüm e-posta iletişimlerimiz üzerine güvenliği, gizliliği ve kontrolü garanti eden şifreli açık kaynak kodlu bir e-posta hizmetidir. E-postalara erişilmiyor ve sunucularda saklanmıyor. Kontrolün kullanıcılara ait olduğu belirtiliyor.

Criptex Özellikleri Neler?

Uçtan Uca Şifreleme

Tüm e-postalar, yalnızca sizin cihazınızda saklanan benzersiz bir anahtarla kilitlenir. Bu, yalnızca sizin ve hedeflediğiniz alıcı gönderdiğiniz e-postaları okuyabilceği anlamına gelir.

Açık Kaynak

Criptext’in kaynak kodu, tüm gizlilik topluluğunun görmesi için açıktır. En iyi e-posta deneyimini sağlamak için yazılımını geliştirmek için açık kaynak topluluğunda aktif olarak çalışıyor.

Signal Protokolu

Criptext e-posta hizmeti, tüm Criptext deneyimi boyunca gizliliğinizi ve güvenliğnizi koruyan açık kaynak Signal Protkolü kitaplığını kullanır.

Bulut Depolama Yok

Criptext, sunucularında herhangi bir e-postayı saklamaz. Tüm e-postalarınızı yalnızca cihazınızda depolanır, bu da verilernizin kontrolünün her zaman sizde olduğu anlamına gelir.

E-Posta Gönderimini Geri Al

Criptext, bir e-postayı gönderdiği andan itibaren bir saat içinde geri almanızı sağlar.

Gerçek Zamanlı E-Posta Takibi

Gerçek zamanlı izleme ile e-postalarınız okunduktan sonra öğrenebiliriz.

Criptext’i iOS, android, windows, mac, linux platformlarından indirebilirsiniz.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!