Google Akıllı saatlerde batarya performansını arttıracak

Google’ın çıkardığı Android Wear işletim sistemi Marshmallow güncellemesi ile Akıllı saatlerde batarya performansını ciddi oranda arttıracak.

En son yayınlanan verilere göre %1.2 kullanım oranına sahip olan Android Marshmallow hala bir çok akıllı telefon, tablet ve akıllı saat kullanıcıları tarafından beklenilen önemli bir güncelleme.

Yeni Adroid sürümü olan Marshmallow’da yapılan güncellemenin beklenen sonuçlarından biri de giyilebilir için pil performansını arttırmasıydı.

Android Marshmallow ile gelen Doze modu ile birlikte Google, Android cihazların bekleme süresini arttıracağını ve cihaz uykudan uyandırma işleminde çok daha az enerji harcanacağını belirtmişti.

Öyle görülüyor ki Google’ın Marshmallow sürümündeki Doze modu en çok Android Wear işletim sistemli akıllı saatlere yarayacak. Zira ekran sürekli açık kalmadığı için ekranı açarak (saati uyandırarak) saate bakabiliyorduk.

Yapılan bu güncellemenin saatlerin batarya performansına ne kadar etki edeceği bilinmiyor ancak Android 6.0 Android Wear işletim sistemi başta Moto 360 olmak üzere bir çok akkılı saate dağıtılmaya başlandı.

Şuan için Moto 360’in 2. versiyonuna sahip bazı kullanıcılara ulaşan güncellemede, sesli ve görüntülü sohbet desteği, yeni ekran hareketleri, hoparlör iyileştirmesi (hoparlörü olan Huawei Watch ve  49mm Asus ZenWatch 2 ile sınırlı) gibi bazı ufak değişiklikler de mevcut.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!