Google Belçika ve Türkiye’de bedava telefon görüşmesi sağlayacak

Google Belçika ve Türkiye’de art arda meydana gelen canlı bombalı Terörist saldırılarından sonra Belçika ve ücretsiz Türkiye’de Hangouts aracılığıyla tüm aramaların ücretsiz yapılabileceğini resmi Twitter sayfası üzeriden duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da ve İstanbul’da gerçekleştirilen canlı bombalı terörist saldırılarından sonra dün de Belçika / Brüksel / Zaventem Havaalanı ve metroda toplan 3 tane canlı bombalı saldırı yapılmıştı.(Birçok vatandaşımızın şehit olduğu bu saldırıyı bu vesile ile kınadığımızı ve Terörü lanetlediğimizi de belirtelim)

Dünya’da geniş yankı bulan bu canlı bombalı terörist saldırılarının ardından Google’da Hangouts veya Google Voice üzerinden yapılan bütün aramaların ücretsiz olacağını duyurdu. Türkiye’de bulunan tüm operatörler ve Belçika’da ki en büyük mobil operatörler (Lycamobile, MOBISTAR, Proximus ve Telenet) için geçerli olan uygulama ayrıca Türkiye’de sabit hatlarda dahil edilmiş.

Google Belçika ve Türkiye’de yapılan tüm aramaların Hangout’un masaüstü sayfasından veya mobil platformlar için (iOS veya Android) hangouts uygulaması ile ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Ayrıca Brüksel’de olanlar için Google, Asistan Hükümet Kriz Merkezi transit güncellemeleri ile ilgili bağlantı kartlarını yayınlamaya başlamış.

Google’dan yapılan bu jest için teşekkür ederiz, sunulan bu hizmetin asıl Belçika’ya yapıldığını ve bizim de terörist saldırılara maruz kaldığımız için bize de bu hizmetin sunulduğunu anlayabiliyoruz. Geçtiğimiz aylarda Paris’de meydana gelen saldırıdan bir gün sonra Google yine hangouts üzerinden ücretsiz konuşma hizmetini Paris halkına sunmuştu.

YORUM ALANI

Yorumları

Yorumunuzu giriniz!