Ana SayfaHaberGoogle,...

Google, Chrome OS’yi Web Tarayıcısı Kadar Hızlı Güncelleyecek

Google, yalnızca Chrome tarayıcısı için hızlı güncellemeler ayırmakla kalmıyor. Google, 2021’in dördüncü çeyreğindeki M96 sürümünden başlayarak Chrome OS‘yi aynı dört haftalık güncelleme programına taşıyor. Chromebook‘unuz için hata düzeltmeleri ve güvenlik yamaları almak için yalnızca bir ay kadar beklemeniz gerekecek.

Şirket, Chrome OS ve Chrome tarayıcıyı senkronize hale getirmek için M95 sürümünü atlayacak. Ayrıca M96 hazır olduğunda gelmesi gereken okullar ve kurumsal müşteriler için daha yavaş, altı aylık bir güncelleme programı görülecek.

Hareket, kararlılık, güvenlik, basitlik ve hız dahil olmak üzere Chrome OS‘nin “temel sütunlarına” odaklanırken özellik sürümlerini hızlandırmayı amaçlıyor. Bir dereceye kadar, platform olgunlaştıkça Chrome OS güncellemelerinin daha yinelemeli hale geldiğinin bir göstergesidir – artık dev değişikliklerden ziyade küçük ama hızlı ince ayarlara odaklanılmıştır. Daha yavaş güncellemeler artık sınıflar ve en son arayüzden ziyade katı kodla ilgilenen diğerleri içindir.

YORUM ALANI

Anonim olarak yorum yapıyorsunuz, dilerseniz yapabilirsiniz.

Yorumları
Yorumunuzu giriniz!