Google Duo, Basit Bir Ana Ekran Kullanıcı Arayüzü Sunuyor

Google Duo, Basit Bir Ana Ekran Kullanıcı Arayüzü Sunuyor

Google Duo, Basit Bir Ana Ekran Kullanıcı Arayüzü Sunuyor

Google Duo, Basit Bir Ana Ekran Kullanıcı Arayüzü Sunuyor

Google, odağını son zamanlarda Google Meet‘a kaydırırken, şirketin diğer video konferans hizmeti olan Google Duo biraz ihmal etmiş gibi. Google‘ın yeni arama filtreleri ve efektleri gibi Duo‘nun bazı özelliklerini yavaş yavaş Meet‘e getirdiğini gördük. Ayrıca Google‘ın sonunda Duo‘yu Meet lehine aşamalı olarak kaldırabileceğine dair söylentiler de duyuldu. Meet‘in Duo‘nun yerini alıp almayacağını yalnızca zaman gösterecek, ancak Google bu arada hizmeti yeni eklemelerle geliştirmeye devam ediyor.

Google, daha basit bir ana ekran kullanıcı arayüzü getiren Google Duo uygulamasına yeni bir güncelleme sunuyor. Yeni yeniden tasarım, ana ekranda kullanıcıların yeni bir arama başlatmasına, bir grup oluşturmasına, grupları ve kişi listelerini görmesine ve Google Home cihazlarını aramasına olanak tanıyan bir “Yeni Arama” düğmesi sunuyor.

Bu değişikliğin bir parçası olarak, bazı özelliklerin yeri değiştirildi. Örneğin, yeni gruplar oluşturma seçeneği “Yeni Çağrı” düğmesinin altına taşındı. Daha önce ana ekranda özel bir düğme vardı. Benzer şekilde, mevcut gruplar ve kişiler artık arama çubuğundan ve yeni arama düğmesinden keşfedilebilir. Genel olarak, yeni kullanıcı arayüzü ana ekranı daha az karmaşık hale getiriyor. Ayrıca, önemli özelliklere tek bir giriş noktasından erişilebilir hale getirerek işlerin keşfedilmesini kolaylaştırır.

Google, yeni kullanıcı arayüzünü “önümüzdeki birkaç hafta içinde” Google Duo kullanıcılarına sunacağını söyledi.

YORUM YAP

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin